Talent z Polski niebawem będzie dzielił szatnię z Piszczkiem

Piłka nożna
Talent z Polski niebawem będzie dzielił szatnię z Piszczkiem
fot. Cyfrasport
David Kopacz (z lewej).

Reprezentant Polski U-21 niebawem podpisze profesjonalny kontrakt z Borussią Dortmund. David Kopacz, bo o nim mowa, występuje w młodzieżowej drużynie BVB. 18-latek urodzony w niemieckim Iserlohn niedługo stanie się pełnoprawnym zawodnikiem klubu, w którym gwiazdą jest Łukasz Piszczek.

Kopacz latem pojechał z zespołem Borussii na obóz przygotowawczy i wówczas wywarł wielkie wrażenie na ówczesnym trenerze Peterze Boszu. Holender pozwolił mu nawet zadebiutować w meczu sparingowym. Nastolatek w rundzie jesiennej był podstawowym graczem młodzieżowej ekipy BVB. Grał w nią w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

 

Teraz niemieccy dziennikarze informują, że Kopacz być może już na początku 2018 roku podpisze swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Jest to dowód na to, że klub z największego miasta z Zagłębia Ruhry wiąże z młodym Polakiem wielkie nadzieje.

 

Kopacz dotychczas w reprezentacji Polski U-21, którą prowadzi Czesław Michniewicz wystąpił w dwóch meczach. Jednak jego występy były symboliczne. W spotkaniu z Litwą (2:0) zagrał dwie minuty, z kolei w potyczce z Danią (3:1) ofensywny pomocnik zaliczył siedem minut.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze