AGO przed szansą awansu do ESL Pro League. Wystarczy pokonać eXtatus!

E-sport
AGO przed szansą awansu do ESL Pro League. Wystarczy pokonać eXtatus!
fot. AGO Gaming

AGO Gaming rozegra dziś jeden z najważniejszych meczów w swojej karierze. Drużyna Bogusława Leśnodorskiego w Nowym Jorku powalczy o awans do siódmego sezonu ESL Pro League. Polacy muszą pokonać eXtatus.

W dwudziestym szóstym sezonie ESEA Premier AGO Gaming radziło sobie rewelacyjnie. W fazie grupowej biało-czerwoni szybko awansowali na sam szczyt zestawienia, a etap pucharowy nie sprawił im większego problemu. „Aniołki” pokonały w nim m.in. Virtus.pro. Do rozegrania pozostał tylko wielki finał z eXtatus. Zwycięzca meczu zgarnie niebywale cenne miejsce w ESL Pro League, a więc najbardziej prestiżowej lidze na świecie. Przegrany nie pozostanie jednak z niczym. Zagra w barażach o udział w EPL.

 

W celu rozegrania wielkiego finału AGO Gaming wyruszyło do Nowego Jorku, by ponownie stanąć naprzeciw czesko-słowackiego eXtatus. „Ponownie”, bo ekipa Dominika ‘GruBego’ Świderskiego mierzyła siły z młodą formacją już kilkukrotnie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Polacy pokonali spółkę Davida ‘frozena’ Čerňanský’ego w czterech na pięć pojedynków. Szanse statystyczne są więc ogromne.

 

16:00 - AGO Gaming vs eXtatus - BO3

 

Potyczka odbędzie się w czwartek o godzinie 16:00. Rozegra się w systemie BO3.

 

Ewentualny triumf będzie wydarzeniem szczególnym nie tylko dla samego AGO Gaming, ale także dla całej polskiej społeczności esportowej. Od czasu spadku z ligi Virtus.pro i Teamu Kinguin, w rozgrywkach nie śledzimy bowiem zmagań nadwiślańskich strzelców. Jeśli więc zespół Leśnodorskiego owocnie zakończy dzisiejsze popołudnie, Polacy ponownie z zapartym tchem będą mogli kibicować w ESL Pro League swoim rodakom.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie