AGO przed szansą awansu do ESL Pro League. Wystarczy pokonać eXtatus!

Inne
AGO przed szansą awansu do ESL Pro League. Wystarczy pokonać eXtatus!
fot. AGO Gaming

AGO Gaming rozegra dziś jeden z najważniejszych meczów w swojej karierze. Drużyna Bogusława Leśnodorskiego w Nowym Jorku powalczy o awans do siódmego sezonu ESL Pro League. Polacy muszą pokonać eXtatus.

W dwudziestym szóstym sezonie ESEA Premier AGO Gaming radziło sobie rewelacyjnie. W fazie grupowej biało-czerwoni szybko awansowali na sam szczyt zestawienia, a etap pucharowy nie sprawił im większego problemu. „Aniołki” pokonały w nim m.in. Virtus.pro. Do rozegrania pozostał tylko wielki finał z eXtatus. Zwycięzca meczu zgarnie niebywale cenne miejsce w ESL Pro League, a więc najbardziej prestiżowej lidze na świecie. Przegrany nie pozostanie jednak z niczym. Zagra w barażach o udział w EPL.

 

W celu rozegrania wielkiego finału AGO Gaming wyruszyło do Nowego Jorku, by ponownie stanąć naprzeciw czesko-słowackiego eXtatus. „Ponownie”, bo ekipa Dominika ‘GruBego’ Świderskiego mierzyła siły z młodą formacją już kilkukrotnie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Polacy pokonali spółkę Davida ‘frozena’ Čerňanský’ego w czterech na pięć pojedynków. Szanse statystyczne są więc ogromne.

 

16:00 - AGO Gaming vs eXtatus - BO3

 

Potyczka odbędzie się w czwartek o godzinie 16:00. Rozegra się w systemie BO3.

 

Ewentualny triumf będzie wydarzeniem szczególnym nie tylko dla samego AGO Gaming, ale także dla całej polskiej społeczności esportowej. Od czasu spadku z ligi Virtus.pro i Teamu Kinguin, w rozgrywkach nie śledzimy bowiem zmagań nadwiślańskich strzelców. Jeśli więc zespół Leśnodorskiego owocnie zakończy dzisiejsze popołudnie, Polacy ponownie z zapartym tchem będą mogli kibicować w ESL Pro League swoim rodakom.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze