Courtois blisko przedłużenia kontraktu z Chelsea! Hazard zrobi to samo?

Piłka nożna
Courtois blisko przedłużenia kontraktu z Chelsea! Hazard zrobi to samo?
fot. PAP

Czyżby nastąpił zwrot w sprawie dwóch gwiazd Chelsea? Thibaut Courtois poinformował po meczu z Arsenalem, że jest blisko przedłużenia kontraktu, który wygasa w 2019 roku. Dodał też, iż do tego samego namawia Edena Hazarda.

O tym, że obie gwiazdy rozważają odejście z Londynu, mówi się od dłuższego czasu. Choć więcej czasu i miejsca w mediach poświecało się Hazardowi, to bardziej prawdopodobne był transfer Courtois, któremu kontrakt wygasa latem 2019 roku. Po wtorkowym hicie Premier League, w którym Chelsea zremisowała z Arsenalem, a obaj Belgowie zaprezentowali się ze świetnej strony, jeden z nich przyznał, że jest blisko podpisania nowej umowy.

 

- Jestem tu szczęśliwy, porozumienie jest blisko - powiedział Courtois. - Czy ta sprawa z kontraktem zakłócała mój spokój? Nie dla mnie. Jestem spokojny i zrelaksowany, ponieważ jestem związany z Chelsea - dodał.

 

Dla wielu fanów równie ważna jest sytuacja Hazarda, który w środę po raz kolejny pokazał, dlaczego jest nim zainteresowany Real Madryt. Belg był kluczową postacią Chelsea w meczu z Arsenalem, to on napędzał niemal każdą akcję swojej drużyny, a spotkanie zakończył ze zdobytą bramką. Zdaniem Courtois klub nie może pozwolić sobie na odejście tak znakomitego zawodnika.

 

- Jesteśmy tutaj szczęśliwi. Dwa razy w ciągu czterech sezonów byliśmy mistrzami Anglii... Czy ja i Eden przekonujemy siebie do podpisania kontraktu? Tak. On powie "jeśli ty podpiszesz, to ja też" i odwrotnie - stwierdził. - Strata takiego piłkarza byłaby bardzo zła dla klubu. Eden jest nie do zastąpienia. Za te pieniądze można kupić pięciu piłkarzy, ale żaden z nich nie będzie jak on. To tak, jakby FC Barcelona straciła Lionela Messiego, a Real Madryt - Cristiano Ronaldo - dodał.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze