Coutinho mógł trafić do Realu Madryt za śmieszną kwotę!

Piłka nożna
Coutinho mógł trafić do Realu Madryt za śmieszną kwotę!
fot. PAP

Jeszcze dziesięć lat temu rynkowa wartość Philippe Coutinho wynosiła 2,5 miliona euro, a z jego transferu w ostatnim momencie zrezygnował Real Madryt. Dziś Brazylijczyk łączony jest z Barceloną, która według mediów ma zapłacić za zawodnika Liverpoolu 110 milionów euro.

Kariera Coutinho mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Były dyrektor techniczny Realu Madryt - Miguel Angel Portugal - przyznał, że klub mógł go zakontraktować w 2008 roku, ale zrezygnował z tego ruchu na rzecz kupna innego brazylijskiego piłkarza Alipio.

- Oglądałem Coutinho kiedy był jeszcze zawodnikiem Vasco de Gama. Już wtedy mówiło się o jego wielkim talencie. Rozpoczęliśmy negocjacje z Vasco de Gama i wszystko szło po naszej myśli. Jednak kiedy wróciłem z Brazylii okazało się, że prezydent klubu Ramon Calderon zdecydował się na kupno innego Brazylijczyka, którego obserwowali skauci - Alipio. Na 16-latka wydano ostatecznie 550 tys. euro, a za 2,5 miliona euro klub mógł wówczas pozyskać Coutinho - powiedział Portugal.

 

 
Ostatecznie Coutinho trafił do Interu Mediolan i spędził tam trzy lata, zanim zdecydował się zagrać w barwach Liverpoolu, gdzie jego talent ekspolodował.

Alipio nie poszedł tą samą ścieżką co rodak. Spędził dwa lata w Madrycie i nawet nie zadebiutował w pierwszej drużynie Królewskich. Następnie przeniósł się do Portugalii i również nie zagościł tam na długo. Od tego momentu zaczęła się jego wędrówka po piłkarskich ligach świata. Alipio grał jeszcze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Grecji, Brazylii i na Cyprze, a obecnie jest zawodnikiem Tombense Futebol Clube.

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze