Grecki talent zasilił Arsenal

Piłka nożna
Grecki talent zasilił Arsenal
fot. PAP

Konstantinos Mavropanos został w czwartek piłkarzem Arsenalu. 20-latek do tej pory reprezentował barwy PAS Giannina i zostanie wypożyczony do innego klubu jeszcze w tym okienku transferowym.

Mavropanos jest postrzegany jako jeden z najlepszych obrońców, jaki pojawił się w Grecji. Jego debiut przypadł na listopad 2016 roku - miał 18 lat i rozegrał wtedy 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Kilka miesięcy później wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej i na stałe zadomowił się w wyjściowym składzie drużyny.

 

Świetny odbiór oraz gra w powietrzy przekonały Arsenal do wyłożenia niespełna dwóch milionów funtów. Grek dysponuje też warunkami fizycznymi, które mogą idealnie współgrać z Premier League: ma bowiem 1,93 m. Oficjalna strony klubu dodaje też, że wrażenie na scoutach zrobił charakter zawodnika. - Mavropanos to naturalny lider - czytamy na arsenal.com.

 

Na debiut w Premier League będzie musiał jednak poczekać. Arsene Wenger zdążył już poinformować, że za kilka dni Mavropanos uda się na wypożyczenie: w grę wchodzą zespoły z m.in. Bundesligi.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze