Piłka nożna

Kowalski: Eduardo w Legii? To fantastyczny...

Jak podał znany francuski dziennik L'Equipe William Remy jest bliski przejścia do Legii, która zaproponowała mu 3,5-letni kontrakt. Stoper Montpellier ma na koncie 43 mecze w Ligue 1 oraz 74 spotkania w Ligue 2. Był również młodzieżowym reprezentantem Francji. Problem jest taki, że Remy ostatni raz na boisku pojawił się w styczniu 2017 roku.

 

Dla 26-latka byłby to pierwszy klub poza swoją ojczyzną. Wcześniej występował w RC Lens, US Creteil i Dijon. Sprowadzenie go może być o tyle łatwe, że już za pół roku kończy mu się kontrakt i patrząc na to, że w swoim zespole w ogóle nie gra otwiera to szansę Legii.

 

Mówi się również o zainteresowaniu Damienem Le Tallecem, ale ten transfer wydaje się mniej prawdopodobny. 27-letniemu zawodnikowi Crvenej Zvezdy Belgrad po sezonie kończy się umowa, ale są również inni chętni do jego zatrudnienia. Francuski stoper gra regularnie w serbskim zespole, a poza tym jest znany z gry w takich klubach jak Borussia Dortmund, Rennes czy FC Nantes.

 

Poszukiwania środkowego obrońcy są spowodowane faktem, że z Legią ma się pożegnać Michał Pazdan, który pod koniec sezonu grał mniej ze względu na kontuzje. Wiele wskazuje na to, że do mistrza Polski trafi stoper z Francji, a właśnie do tego kraju powędruje wychowanek Hutnika Kraków. Zainteresowane jest nim bowiem Girondins Bordeaux.