Portugalczycy w Teamie Kinguin! Filar zespołu poza składem

E-sport
Portugalczycy w Teamie Kinguin! Filar zespołu poza składem
fot. Team Kinguin

Zmiany w Teamie Kinguin, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się nieprawdopodobne, stały się faktem. Do zespołu dołączyło dwóch Portugalczyków. Z głównym składem pożegnał się natomiast m.in. Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek.

Informacje o tym, że kadrę Teamu Kinguin zasilić ma Ricardo ‘fox’ Pacheco i Christopher ‘MUTiRiS’ Fernandes najpierw podał Don Haci, a następnie niejako potwierdził na Twitterze Łukasz Pożyczek. Jakiś czas później esportowy świat obiegły rzekome dowody na to, że „Pingwiny” trenują już z Portugalczykami. Podczas sparingu na serwerze fox i MUTiRiS zastępowali Grzegorza ‘SZPERO’ Dziamałka i Kacpra ‘kap3ra’ Słomę. Jak się okazało, przypuszczenia się potwierdziły. SZPERO i kap3r zostali przesunięci na rezerwę.

Fox znany jest z gry w m.in. portugalskiej drużynie k1ck eSports Club. Reprezentował jednak również znane międzynarodowe marki pokroju FaZe Clanu, G2 Esports czy nawet SK Gaming (w roli rezerwowego). Ostatnio widzieliśmy go jednak w barwach Teamu Dignitas. Co ciekawe, Pacheco był niegdyś członkiem Kinguin. To więc jego oficjalny powrót do klubu. - Jesteśmy pewni, że jego indywidualne umiejętności oraz doświadczenie nabyte podczas międzynarodowych turniejów wyniesie wyniki naszego składu na nowy poziom - ogłosiła organizacja.

MUTiRiS w przeszłości grał z foxem w barwach właśnie k1ck, z którym to zespołem był zresztą związany przez długie lata. Do końca grudnia należał natomiast do Giants Gaming.

Co ze SZPEREM i kap3rem? Oficjalnie zepchnięto ich na ławkę rezerwowych. Najbardziej dziwi koniec współpracy „Pingwinów” z Dziamałkiem. SZPERO uważany był przecież za filar formacji - nie tylko twarz zespołu, ale również osobę, która potrafi sekcję poprowadzić do zwycięstwa. Wydawało się także, że z Michałem ‘MICHEM’ Müllerem tworzą duet nierozłączny. Być może więc powróci temat zatrudnienia Dziamałka przez formację międzynarodową. Jakiś czas temu mówiło się o jego dołączeniu do ekipy Pawła 'innocenta' Mocka. Dziś - po ogłoszeniu kadry Sprout - to raczej niemożliwe.

Kap3r niedługo nacieszył się grą w Kinguin. Z pingwinem na piersi prezentował się przez ponad dwa miesiące. W tym czasie zdołał jednak triumfować w drugim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, podczas paryskiego ESL Clash of Nations, a także zdobył srebrny medal FCDB Cup w Mińsku. Wystąpił ponadto na WEGL 2017 Super Fight Invitational w Korei.

Skład Teamu Kinguin:
Michał ‘MICHU’ Müller
Mikołaj ‘mouz’ Karolewski
Karol ‘rallen’ Rodowicz
Christopher ‘MUTiRiS’ Fernandes
Ricardo ‘fox’ Pacheco

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie