Okazali wielkie Serce dla Sportu. Te fundacje zasłużyły na wyróżnienie

Siatkówka

Podczas Gali Mistrzów Sportu ogłosimy zwycięzcę w kategorii fundacji, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju sportu. Oto nominowani.

Głosuj na swojego faworyta w 83. Plebiscycie „PS” na Sportowca Roku

 

ALTERNATYWNE LEKCJE WF-U

 

Nowinki techniczne jako narzędzie do zachęcenia dzieci do sportu? To działa!

 

Ponad cztery tysiące dzieci wzięło udział w lekcjach prowadzonych przez fundację Moniki Pyrek. Dlaczego są one tak wyjątkowe? Ponieważ takich atrakcji nie doświadczy się na normalnych lekcjach wychowania fizycznego. To swojego rodzaju odpowiedź na wszechobecną technologię, a także pokazanie rodzicom, że może być ona użyteczna. – Staraliśmy się wykorzystać zainteresowanie młodych ludzi światem interaktywnym, który towarzyszy nam na co dzień. Nie ma co się na nowinki techniczne obrażać, tylko spróbować je użyć w ciekawy sposób. My próbujemy pokazać dzieciom, że to nie jest nic złego, że można wybrać takie, dzięki którym będą aktywne fizycznie – tłumaczy była tyczkarka.

 

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej dzieci spędza długie godziny przed komputerem, takie działanie jest świetnym sposobem na dotarcie do najmłodszych i pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej. – Trochę podstępnie wykorzystamy technologię, aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności. Pokażemy, że sport to nie łatwe klikanie, że trzeba włożyć coś więcej, jakąś pracę, by dotrzeć do wysokiego poziomu – zaznacza Pyrek.

 

Projekt skierowany jest to dzieci w szóstych i siódmych klasach szkoły podstawowej oraz do młodzieży gimnazjalnej.

 

Liczba: 11 miejscowości w pięciu województwach objęła akcja „Alternatywne lekcje WF-u”.

 

LUDZKI GEST

 

„Jak będę miał pieniądze, to będę pomagał” – miał powtarzać młody Jakub Błaszczykowski. Słowa dotrzymał.

 

O tym, że Błaszczykowski nie lubi rozgłosu medialnego, wiadomo od dawna. Skrzydłowy reprezentacji Polski od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci. W tym roku wyróżnił się czymś szczególnym – dzięki jego działaniom udało się m.in. uratować telefon zaufania dla dzieci. Fundacja „Ludzki Gest” zebrała środki, które pozwoliły, by na nierzadko jedyna droga pomocy dla najmłodszych została utrzymana. Co więcej, od nowego roku można z niego korzystać aż do 2 w nocy. To przecież wtedy często dochodzi do wyjątkowo przykrych wydarzeń. – Kto wie, gdyby taki telefon funkcjonował wcześniej, może sam bym z niego skorzystał. Najfajniejsze jest to, że można tam zadzwonić i anonimowo powiedzieć o swoim problemie, a rozmowa w trudnym momencie jest wyjątkowo ważna – stwierdził 32-latek. O jego trudnym dzieciństwie powiedziano już wystarczająco dużo.

 

Fundacja przeprowadza także mnóstwo innych, równie ważnych akcji, jest wyjątkowo aktywna. „Celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej” – czytamy na stronie „Ludzkiego Gestu”. To dlatego wyjątkową wagę przykłada się tu do turniejów, także takich, w których udział bierze również sam piłkarz.

 

Liczba: 6 tysięcy widzów wzięło udział w grudniowym „Graniu z Kubą” w Częstochowie.

 

DRUŻYNA ENERGII

 

Koniec z wymówkami – czas się ruszyć! Niech sport będzie dobrą zabawą – mówią w fundacji.

 

Dzieci z prawie 600 szkół przesłało do ambasadorów akcji filmy, na których chciało się wyróżnić. Spośród tak licznej grupy wybrano 100 projektów i to w tych placówkach dzieci przeprowadzają ćwiczenia zaproponowane przez Marka Citkę, Krzysztofa Ignaczaka, prezentera telewizyjnego Bartosza Ignacika oraz jutubera Krzysztofa Golonkę. Do najbardziej aktywnych w kolejnych miesiącach przyjadą ambasadorzy, którzy przeprowadzą wyjątkowy konkurs – punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika wykonywanych ćwiczeń. – Wiedzieliśmy, że jest w Polsce zapotrzebowanie na projekt taki, jak Drużyna Energii, jednak zaangażowanie placówek przerosło nasze najśmielsze oczekiwania: zarówno, jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń, jak i jakość nadesłanych materiałów – podkreśla Anna Ziobroń, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA, partnera akcji. W czasach, gdy co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę lub jest otyłe i w obliczu złych nawyków żywieniowych i niesportowego stylu życia, takie działania zasługują na wyróżnienie. – Musimy pamiętać, że aktywność fizyczna jest naturalną potrzebą każdego dziecka od najmłodszych lat, więc my, dorośli, powinniśmy o ten rozwój dbać – zaznacza Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA.

 

Liczba: 40 w pełni profesjonalnych strojów sportowych otrzyma każda ze stu wyróżnionych szkół

A.J., Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie