Poruszający wpis córki Schumachera. "Walcz tato dalej"

Moto
Poruszający wpis córki Schumachera. "Walcz tato dalej"
fot. PAP/DPA

W środę swoje 49. urodziny obchodził jeden z najlepszych w historii kierowców Formuły 1 - Michael Schumacher. Legendarny Niemiec przechodzi rehabilitację po uderzeniu głową w kamień podczas zjazdu na nartach. Chwytający za serce wpis na Instagramie zamieściła córka "Schumiego" - Gina.

Schumacher jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii wyścigów Formuły 1. Na swoim koncie ma siedem tytułów mistrza świata. Ponadto jest właścicielem wielu rekordów tj. najwięcej tytułów mistrzowskich zdobytych z rzędu (4), najwięcej razy na podium klasyfikacji końcowej mistrzostw świata (12), najwięcej zwycięstw (91), najwięcej zwycięstw w sezonie (13) czy najwięcej miejsc na podium (155).

 

29 grudnia 2013 roku "Schumi" wraz ze swoim synem zjeżdżał na nartach w Meribel we francuskich Alpach. Niestety w trakcie zjazdu upadł i uderzył głową w kamień, co spowodowało liczne obrażenia takie jak stłuczenie mózgu, zmiany krwotoczne po obu stronach mózgu oraz krwiak.

 

Schumacher bardzo długo znajdował  się w stanie krytycznym, ale szybka i skuteczna opieka lekarska sprawiła, że jego stan zdrowia uległ poprawie i jest stabilny. We wrześniu 2014 roku Niemiec opuścił szpital i wrócił do swojego domu, gdzie kontynuuje proces rehabilitacji.

 

Ostatni raz na torach Formuły 1 kibice mogli oglądać Niemca w 2012 roku. Trzy ostatnie sezony w swojej karierze spędził w teamie Mercedes, ale najbardziej kojarzony jest z czerwonymi barwami Ferrari, gdzie spędził aż 11 lat.

 

 

 

Happy Birthday 🎂 to the best Dad ever 💖 we love you 😍 💕 #keepfighting

Post udostępniony przez Gina Schumacher Offical (@gina_schumacher) Sty 3, 2018 o 2:43 PST

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze