Puchar Króla: Celta Vigo zatrzymała Barcelonę! Dembele wrócił na boisko

FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. W ekipie "Blaugrany" doszło do kilku roszad, zwłaszcza w lini ofensywnej. Około 20 minut rozegrał Ousmane Dembele, który wrócił na boisko po kontuzji.

W ostatnich latach Estadio de Balaidos w Vigo było dla Barcelony twierdzą nie do zdobycia. "Duma Katalonii" przegrała tam dwa razy z rzędu, co więcej w obecnych rozgrywkach La Liga również straciła punkty z Celtą.

Wiadomo było więc, że nie będzie to łatwe spotkanie dla gości. Ernesto Valverde postanowił jednak zrobić kilka roszad w składzie, Lionela Messiego i Luisa Suareza nie było nawet na ławce rezerwowych. Co więcej w pierwszej jedenastce nie wyszedł żaden nominalny napastnik. Tercet ofensywny tworzyło dwóch pomocników (Denis Suarez i Jose Arnaiz) oraz prawy obrońca (Aleix Vidal).

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Barca dała się lekko zepchnąć do defensywy, czekając na szybkie ataki. Po jednym z nich na listę strzelców wpisał się Arnaiz. Do wyrównania doprowadził Pione Sisto, a to zapowiadało emocje w drugiej części meczu.

Barcelona nieco lepiej radziła sobie po przerwie, ale ataki gospodarzy również mogły się podobać. Celta tworzyła bardzo ładne, kombinacyjne akcje, jednak raziła nieskutecznością. W 72. minucie na boisku pojawił się Ousmane Dembele, który wrócił po kontuzji mięśnia dwugłowego lewej nogi, a ostatni mecz rozegrał w połowie września. Mimo starań "Blaugrany" wynik już się nie zmienił. Rewanż odbędzie się 11 stycznia na Camp Nou.

Celta - Barcelona 1:1 (1:1)

Bramki: Sisto 31 - Arnaiz 15

Celta: Alvarez - Mallo, Gomez Solla, Fontas, Jonny (Roncaglia 82') - Wass (Mendez 68'), Lobotka, Sanchez - Apsas, Gomez Gonzalez, Sisto (Mor 37')

Barcelona: Cillessen - Semedo, Pique, Vermaelen, Digne - Paulinho (Rakitic 71'), Busquets, Gomes - Vidal (Roberto 76'), Arnaiz (Dembele 72') - D. Suarez.

Żółte kartki: Fontas - Gomes