Wyniki plebiscytu Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) ogłoszono w czwartek późnym wieczorem podczas uroczystej gali w stolicy Ghany - Akrze.

Salah jest obecnie drugim najlepszym strzelcem angielskiej ekstraklasy (17 bramek), a ponadto awansował z reprezentacją Egiptu do mistrzostw świata w Rosji. Kilka dni temu wygrał plebiscyt na najlepszego arabskiego piłkarza minionego roku.

Na mundialu wystąpi również reprezentacja Senegalu, w której ważną rolę odgrywa Mane, na co dzień klubowy kolega Salaha. Senegalczycy będą grupowymi rywalami Polaków. Mecz obu drużyn odbędzie się 19 czerwca w Moskwie, w pierwszej kolejce grupy H.

Aubameyang - triumfator tego plebiscytu za 2015 rok - to król strzelców minionego sezonu niemieckiej ekstraklasy. Wówczas o jedną bramkę wyprzedził Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. W tym sezonie Polak prowadzi, a Gabończyk zajmuje drugie miejsce.

O wyniku plebiscytu CAF zadecydowały głosy trenerów (lub dyrektorów technicznych) narodowych reprezentacji z Afryki, członków komisji CAF oraz dziennikarzy.