Barkley oficjalnie w Chelsea

Piłka nożna
Barkley oficjalnie w Chelsea
fot. PAP

Ross Barkley został w piątek piłkarzem Chelsea FC. 24-latek przeniósł się do mistrza Anglii z Evertonu za 15 milionów funtów, związując się 5,5-letnim kontraktem.

Barkley mógł trafić do Londynu już w letnim okienku transferowym i to za znacznie większe pieniądze. Chelsea zaproponowała bowiem aż 35 milionów funtów, a zawodnik w ostatniej chwili zrezygnował z testów medycznych, choć oba kluby się już dogadały. Jak później tłumaczył, taka decyzja była spowodowana niezdolnością do gry, więc wolał poczekać do stycznia, kiedy będzie zdrowy. Przez to Everton stracił na tej transakcji około 20 milionów funtów.

Zainteresowanie Chelsea bowiem nie spadło, a przez to, że jego umowa wygasa za kilka miesięcy, to spadła cena. Tym razem mistrzowie Anglii zaproponowali około 15 milionów funtów, na co przystał Everton. Barkley przeszedł testy medyczne, a w piątek został oficjalnie potwierdzony przez nowego pracodawcę. 

Mimo problemów zdrowotnych i długich przerw Barkley jest już zawodnikiem bardzo doświadczonym: w Premier League rozegrał już 150 spotkań.

- Świeży start w takim klubie jak Chelsea, to dla mnie niewyobrażalna sprawa. Mam nadzieję, że się poprawię i będę strzelał więcej goli - powiedział dla oficjalnej strony Chelsea.

Barkley będzie występował w Chelsea z numerem "8", który w przeszłości należał m.in. do Franka Lamparda.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze