Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w eliminacjach ME

Polskie siatkarki rozgromiły 3:0 Austrię w spotkaniu drugiej kolejki grupy B eliminacji mistrzostw Europy kadetek U–17. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Pecia, które na zakończenie turnieju we włoskim Bassano del Grappa zmierzą się w sobotę z gospodyniami.

Biało-czerwone w pierwszym meczu rozegrały wyrównane spotkanie z reprezentacją Chorwacji, w którym zwyciężyły 3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11). Drugi mecz nie miał już takiej dramaturgii. Rywalem była reprezentacja Austrii, która na inaugurację poległa 0:3 w konfrontacji z gospodyniami; w ostatnim secie Austriaczki ugrały ledwie 8 punktów.

Również w grze przeciwko Polkom drużyna prowadzona przez Evelyn Siebert nie miała wiele do powiedzenia. Jedynie na początku premierowej odsłony polskie siatkarki miały kłopoty z rywalkami (5:8), później mecz przebiegał już pod ich dyktando, a w końcówkach setów różnica oscylowała w okolicy dziesięciu oczek. W trzecim secie, podobnie jak w poprzednim meczu, siatkarki z Austrii nie zdołały nawiązać walki (8:2, 16:4), a na parkiecie w obu ekipach pojawiło się kilka rezerwowych zawodniczek.

W reprezentacji Polski najlepiej punktowały Zuzanna Kuligowska oraz Julita Piasecka (po 9 oczek). Polski rozgromiły rywalki 3:0 (25:17, 25:16, 25:10) i w ostatnim meczu turnieju zagrają z reprezentacją Włoch.

Awans do ME U–17 wywalczą zwycięzcy każdej z ośmiu grup eliminacyjnych oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 13–21 kwietnia w Bułgarii.