Kinguin chciało wykupić skład AGO: "Usunięcie Furlana było błędem"

E-sport
Kinguin chciało wykupić skład AGO: "Usunięcie Furlana było błędem"
fot. HLTV.org

Nie tylko Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek wydał obszerne oświadczenie na temat zmian personalnych w Teamie Kinguin. Kulisy sytuacji skomentował właściciel klubu - Viktor Romaniuk Wanli, który przyznał się do kilku błędów.

Jak stwierdził Wanli, Team Kinguin nadal ma ambicje do tego, by wdrapać się na szczyt światowego rankingu. Celem „Pingwinów” jest wbicie się do najlepszych dziesięciu zespołów w klasyfikacji HLTV.org. O ile przez większość czasu organizacja dawała całkowitą swobodę polskim graczom, stale finansując ich poczynania, o tyle w końcu cierpliwość zarządu się skończyła. Zatrudnienie Portugalczyków to pomysł włodarzy. Wanli twierdzi jednak, że: - Obecnie mieszane zespoły w Europie i Ameryce to na ogół koncepcja dobrze postrzegana przez esportową społeczność. Za przykład posłużył mu FaZe Clan, który swoje korzenie ma przecież w europejskim składzie Kinguin.

Wanli zdradził ponadto, że usunięcie z organizacji Damiana ‘Furlana’ Kisłowskiego było błędem. - Powinniśmy zbudować wokół niego akademię. To on utworzył obecny skład AGO Gaming, który świetnie radzi sobie na międzynarodowej scenie. Brawa dla nich! Kocham ich ducha walki - ogłosił. To zresztą nie koniec tematu „Aniołków”. Czech otwarcie przyznał, że myślał nad wykupieniem obecnego składu AGO Gaming. - Poważnie to rozważaliśmy. Chcieliśmy utrzymać polski skład i polskie korzenie organizacji. Obecny zespół Kinguin stałby się wówczas akademią - czytamy.

I choć sprawy nie potoczyły się po jego myśli, CEO Kinguin uważa, że wejście w esport persony pokroju Bogusława Leśnodorskiego to wielkie zwycięstwo nie tylko dla polskiego, ale również dla europejskiego środowiska zbudowanego wokół wirtualnej rywalizacji.

Warto wspomnieć także o planach, które klub ma względem przesuniętego na rezerwę Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka. Ma on w organizacji zbudować w pełni polską akademię Counter-Strike’a. Zawodnik jednak nie potwierdził jeszcze, czy podejmie się tego zadania.

 

Pełne oświadczenie Viktora Wanli w języku angielskim znajdziecie TUTAJ.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie