W sobotę prawdopodobnie drugi występ Bednarka w pierwszej drużynie "Świętych"

Piłka nożna
W sobotę prawdopodobnie drugi występ Bednarka w pierwszej drużynie "Świętych"
fot. Cyfrasport

Niemal pewny jest występ Jana Bednarka w sobotnim meczu Pucharu Anglii, w którym Southampton F.C. zmierzy się na wyjeździe z Fulham F.C. Będzie to drugi mecz byłego zawodnika Lecha Poznań w pierwszej drużynie "Świętych".

Southampton zmierzy się na wyjeździe z Fulham w ramach 4. rundy Pucharu Anglii, a niezwykle dużą szansę na miejsce w pierwszym składzie ma Bednarek. Jest tak ze względu na kontuzje Wesleya Hoedta, Jeremy'ego Pieda oraz Cedrica Soaresa.

Polak na ostatnich treningach wystawiany był na pozycji prawego obrońcy, czyli tam, gdzie zazwyczaj grają Pied i Soares, jednak możliwe również, że w spotkaniu z Fulham będzie pełnił swoją nominalną rolę stopera.

- Bednarek jest jedną z opcji. Trening nie jest w stanie zastąpić meczu, ale Polak potrafi utrzymać koncentrację w każdej sytuacji. Wydaje się, że zrobił duży postęp, zwłaszcza jeśli chodzi o tempo gry i zrozumienie wyspiarskiego stylu - powiedział w wywiadzie dla "Daily Echo" trener "Świętych" Mauricio Pellegrino.

Dotychczas Bednarek zagrał jedno spotkanie w pierwszej drużynie Southampton, w którym jego drużyna przegrała w 2. rundzie Pucharu Ligi z Wolverhampton Wanderers F.C. 0:2. Od tego czasu (23 sierpnia ubiegłego roku) Polak występował jedynie w drużynie U-23 "Świętych".

Mecz Fulham F.C. - Southampton F.C. w sobotę o godzinie 16.00.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie