Komiczny występ Costy! Dostał czerwień za... cieszynkę

Diego Costa wrócił na boiska La Liga. W swoim pierwszym występie w lidze po powrocie do Atletico Madryt, Hiszpan strzelił co prawda gola, ale po nieadekwatnym świętowaniu bramki został wyrzucony z boiska. Jego zespół wygrał z Getafe 2:0.

Pierwszy występ w barwach Atletico w 2018 roku Costa zaliczył w pucharowym starciu z Lleidą. Wtedy również strzelił gola. Wcześniej na boisku nie widzieliśmy go przez pół roku. Sobotnie spotkanie zaczął od pierwszej minuty.

Zespół z Madrytu, aby utrzymać dystans do prowadzącej W La Liga Barcelony, musiał w starciu z Getafe wywalczyć komplet punktów. W 18. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Angle Correa.

Potem jednak przez długo okres czasu Atletico nie potrafiło podwyższyć. W samej pierwszej połowie podopieczni Diego Simeone zgarnęli aż pięć żółtych kartek. W drugiej części kartonik złapał również Costa. W 68. minucie Hiszpan wpisał się na listę strzelców i z radości wybiegł poza boisko, by uściskać kibiców. Gdy wrócił na murawę sędzia pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do końca jednak wynik się nie zmienił.

Atletico - Getafe 2:0 (1:0)

Bramki: Correa 18, Costa 68

Atletico: Oblak - Vrsaljko, Savic, Godin, Lucas - Correa (Gimenez 84'), Koke (Torres 88'), Gabi, Carrasco ( Thomas 60') - Costa, Griezmann.

Getafe: Martinez - Suarez, Dakonam, Cala, Pacheco Antunes - Portillo (Jimenez 64'), Arambarri, Mora (Shibasaki 64'), Diedhiou - Molina, Angel (Pacheco 74')

Żółte kartki: Vrsaljko, Lucas, Gabi, Griezmann, Savic, Costa - Portillo, Cala, Dakonam

Czerwona za dwie żółte: Costa