Leon opuści Zenit Kazań? Jest oferta za Kubańczyka

Siatkówka
Leon opuści Zenit Kazań? Jest oferta za Kubańczyka
fot. Cyfrasport

Czyżby miała zakończyć się przygoda Wilfredo Leona z Zenitem Kazań? Urodzony na Kubie siatkarz nie chce kontynuować swojej kariery w Rosji i w związku z kontraktem kończącym się na wiosnę tego roku możliwe, że wkrótce będzie miał nowego pracodawcę.

Leon w Kazaniu pojawił się w 2014 roku. Od tego czasu Zenit jest praktycznie nie do zatrzymania. W lidze dominacja trwa od 2015 roku, do tego dochodzą cztery Puchary Rosji i trzy Superpuchary. Podobnie jest w Lidze Mistrzów. Jedynie w Klubowych Mistrzostwach Świata na drodze Rosjan stawała zawsze Sada Cruzeiro, którą udało im się pokonać dopiero w ostatniej edycji.

Dodatkowo urodzony na Kubie siatkarz zgrania mnóstwo nagród indywidualnych. Czyni go to jednym z najlepszych siatkarzy świata. Gra dla ekipy z Kazania jednak powoli przestaje mu się podobać i Leon zamierza pożegnać się z zespołem już na wiosnę, kiedy to wygaśnie jego kontrakt.

Chętnych na pozyskanie przyjmującego nie brakuje, najbardziej zainteresowana jest drużyna Sir Safety Perugia, która złożyła już ofertę. Przypomnijmy, że od przyszłego roku, Leon będzie mógł reprezentować Polskę w rozgrywkach międzypaństwowych. Może, by lepiej zgrać się z nowymi kompanami, będzie chciał trafić do PlusLigi. Jedynym problemem mogą być pieniądze. Czas pokaże, gdzie zobaczymy 24-latka w przyszłym sezonie.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze