ME w łyżwiarstwie szybkim: Polacy nadal bez medali

Nie udało się reprezentantom Polski zająć miejsca na podium także drugiego dnia mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w rosyjskiej Kołomnie. Najwyższą lokatę zajęła Natalia Czerwonka, która była ósma w wyścigu na 1000 m.

Uzyskała wynik 1.17,66, o ponad dwie sekundy gorszy od triumfatorki - Rosjanki Jekateriny Szychowej. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Vanessa Herzog, która w piątek zdobyła złoto na 500 m.

Andżelika Wójcik była 14. - 1.20,03, a Katarzyna Woźniak uplasowała się tuż za nią - 1.20,21.

Na dystansie trzykrotnie dłuższym Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Karolina Bosiek zajęły lokaty od 13. do 15., a zwyciężyła Holenderka Esmee Visser.

W rywalizacji mężczyzn na 1000 m złoty medal wywalczył Rosjanin Paweł Kuliżnikow, trzeci w piątek na 500 m. Srebro przypadło jego rodakowi Denisowi Juskowowi, który z kolei wygrał rywalizację na dystansie 1500 m. Najlepszy z Polaków Sebastian Kłosiński był dziewiąty.

Zmagania w sobotę zakończył wyścig na 5000 m, w którym najszybszy był Włoch Nicola Tumolero. Jan Szymański zajął 14. miejsce, a Adrian Wielgat był 16.

Mistrzostwa w Kołomnie zakończą się w niedzielę. Później biało-czerwoni wystąpią w Pucharze Świata w niemieckim Erfurcie 19-21 stycznia.