MP w biegach narciarskich: Skinder i Bury najlepsi w sprincie

Monika Skinder z Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła złoty medal w sprincie techiniką klasyczną podczas mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Wśród mężczyzn najlepszy był Kamil Bury z MKS Istebna. Zawody rozgrywane są na Polanie Jakuszyckiej.

Skinder siłę pokazała już w kwalifikacjach, gdzie uzyskała najlepszy czas. W finale urodzona w 2001 roku zawodniczka Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ponownie nie dała szans rywalkom i tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony rok temu.

Srebrny medal zdobyła 18-letnia Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski), a brąz trafił do Urszuli Łętochy (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany).

U mężczyzn sytuacja była podobna – najlepszy w kwalifikacjach był Bury i później wynik powtórzył w finale. Zawodnik MKS Istebna w decydującym biegu na mecie był jednak drugi, bo lepszy od niego okazał się Litwin Mantas Strolia. Po srebro MP sięgnął Paweł Klisz (UKS Rawa Siedlce), a na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec (KS AZS AWF Katowice).

Pierwotnie mistrzostwa miały się dobyć na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, ale ze względu na warunki atmosferyczne zawody przeniesiono do Jakuszyc. W niedzielę kobiety będą rywalizować na dystansie 10 km, a mężczyźni 15 km.