MŚ 2018: Nasi grupowi rywale mają już pierwszy sprawdzian za sobą! Wygrali z... setką dzieci

Piłka nożna
MŚ 2018: Nasi grupowi rywale mają już pierwszy sprawdzian za sobą! Wygrali z... setką dzieci
fot. PAP

Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że reprezentacja Japonii z którą zmierzymy się na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji ma już za sobą pierwszy sprawdzian przed mundialem. Nasi grupowi rywale, a konkretnie trójka ich reprezentantów rozegrała spotkanie z... gromadą dzieci.

To już japońska tradycja, że na początku każdego roku kalendarzowego dochodzi do meczu pomiędzy trzema reprezentantami kraju, a setką małych dzieci. To symboliczna inauguracja roku piłkarskiego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Na taki pomysł wpadła niegdyś japońska telewizja, która postanowiła ściągnąć na boisko trzech zawodowych piłkarzy, aby zmierzyli swoje siły przeciwko nietypowemu rywalowi.

Na murawie znalazło się dwóch reprezentantów Cerezo Osaka – Hotaru Yamaguchi oraz Hiroshi Kiyotake, a także Yosuke Ideguchi będący na wypożyczeniu w Leeds United. Po drugiej stronie można było dostrzec... dziesięciu bramkarzy, trzydziestu obrońców, trzydziestu pomocników oraz trzydziestu napastników. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla bardziej doświadczonych, aczkolwiek będących w mniejsze liczbie zawodników, którzy za pół roku będą rywalizować z Polakami na rosyjskim mundialu.

 

ben on Twitter

This is a perfect analogy of city Vs united at the moment RT @MundialJPN: Japanese NYE tradition. 3 internationals vs. 100 kids. Mental... #Ideguchi #Kiyotake #Yamaguchi #Leeds #LUFC #???— #JFA #daihyo https://t.co/2idcb4ccuc

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze