Zimowe

Polski skoczek zawiesił karierę. "Wielu ludzi...

– Podjąłem decyzję o zawieszeniu mojej kariery. To nie jest tak, że nie chcę skakać. Kontynuowanie mojej kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi w mojego otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Te kłody są mi rzucane od dłuższego czasu pod nogi. Jestem na każdym kroku pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło. Ta sytuacja wygląda beznadziejnie – poinformował Ziobro.

 

 

Skoczek tłumaczył również, że podczas treningów w Zakopanem skakał w okolicach 125 metra, a Andrzej Stękała ok. 20 metrów bliżej. Mimo wszystko to ten drugi został powołany do kadry na Puchar Kontynentalny. – Są równi i równiejsi i jest to sytuacja skandaliczna. Nie jest to do zaakceptowania – powiedział.

 

Na słowa skoczka zareagowała Beata Mazurek, rzecznik PiS. Na Twitterze zwróciła się z oficjalnym zapytaniem do ministra sportu. "Jeśli to prawda szkoda chłopaka. Czy ew. może mu Pan pomóc?" – napisała. Czy uda się coś zrobić w tej sprawie Bańce? Zainterweniuje w sprawie Ziobry? Pewne jest jedno. Sytuacja nie wygląda ciekawie…