WTA w Shenzhen: Halep pokonała obrończynię tytułu w finale

Liderka światowego rankingu tenisistek Rumunka Simona Halep wygrała turniej WTA w chińskim Shenzhen (pula nagród 626 750 dol.). W finale pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę Czeszkę Kateriną Siniakovą 6:1, 2:6, 6:0.

Spotkanie opóźniło się o kilka godzin z powodu opadów deszczu. Ostatecznie i tak rozegrano je w hali.

To 16. tytuł Halep, która w Shenzhen była najwyżej rozstawiona. 26-letnia tenisistka z Konstancy już dzięki awansowi do ćwierćfinału turnieju w Shenzhen i przy kreczu Hiszpanki Garbine Muguruzy w drugiej rundzie zawodów w Brisbane zapewniła sobie pozostanie na czele rankingu WTA 8 stycznia. Pozycja z tego notowania jest o tyle istotna, że w związku z tym Halep będzie najwyżej rozstawiona w wielkoszlemowym Australian Open (15-28 stycznia).

Zarówno Halep, jak i Siniakova dotarły też do finału debla.

W chińskim turnieju rywalizowała Magda Linette. Poznanianka w 1/8 finału gry pojedynczej przegrała z Węgierką Timeą Babos 2:6, 1:6.