Zaskakująca porażka Sampdorii. Gol Kownackiego i asysta Linettego

Kapitan reprezentacji Polski U-21, Dawid Kownacki strzelił gola dla Sampdorii w przegranym 2:3 meczu 20. kolejki Serie A z beniaminkiem Benevento. Tym samym młody napastnik zaliczył swoje trzecie ligowe trafienie w tym sezonie ligowym. Asystę przy golu "Kownasia" zanotował inny Polak, Karol Linetty. Obaj nasi rodacy weszli na boisko z ławki rezerwowych. Z kolei trzeci z Polaków, Bartosz Bereszyński spędził całe spotkanie wśród rezerwowych.

Sampdoria objęła prowadzenie tuż przed przerwą, a do siatki trafił Gianluca Caprari. Druga połowa w wykonaniu gości była jednak znaczenie słabsza. W 69. minucie wyrównał Massimo Coda, a 15 minut później ten sam piłkarz ponownie cieszył się z gola. W międzyczasie czerwoną kartką został ukarany obrońca Sampdorii Jacopo Sala. W 90. minucie podwyższył Enrico Brignola.

Kownacki na murawie zameldował się w 68. minucie w miejsce Gianluki Caprariego. Z kolei Karol Linetty pojawił się na boisku dziewięć minut wcześniej zmieniając Dennisa Praeta. Akcja byłych piłkarzy Lecha Poznań przyniosła ekipie z Genui gola w czwartej minucie doliczonego czasu. Napastnik urodzony w Gorzowie Wielkopolskim ustalił wynik meczu na 2:3.

Sampdoria ma na koncie 30 punktów i zajmuje szóste miejsce w lidze. Z kolei Benevento, czyli nowy klub byłego gracza Legii Warszawa - Guilherme (zabrakło go w kadrze meczowej) wciąż zamyka tabelę. Mimo, że beniaminek zaliczył swoje drugiego zwycięstwo z rzędu to ma na swoim koncie 7 punktów.

Prowadzące w tabeli Serie A - SSC Napoli pokonało u siebie innego beniaminka - Hellas Werona 2:0. W zwycięskiej drużynie od 76. minuty grał Piotr Zieliński, a gole strzelili Kalidou Koulibaly i Jose Maria Callejon. Cztery punkty do lidera traci Juventus Turyn. Obrońcy tytułu swój mecz 20. kolejki rozegrają dopiero wieczorem, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Cagliari.