Amber Cup 2018: Triumf Wisły Płock

Piłka nożna

Wisła Płock ograła Miedź Legnica w finale Amber Cup 2018 i sięgnęła po trofeum w turnieju rozgrywanym w Ergo Arenie. Triumfator dwóch poprzednich edycji - Lechia Gdańsk zajęła dopiero czwartą lokatę.

Niedzielne zawody, podczas których mecze trwały po 16 minut., rozpoczęły się od starcia Miedzi Legnica z Drutex-Bytovią, które szybko ułożyło się po myśli legniczan, którzy wygrali je aż 4:1. Bytowianie powetowali sobie porażkę w pierwszym spotkaniu w starciu z nieformalnym gospodarzem - Lechią Gdańsk i sensacyjnie pokonali podopiecznych Adama Owena 3:2. W ostatnim meczu grupy A gdańszczanie roznieśli jednak Miedź i to oni, obok legniczan, awansowali do półfinałów.

Rywalizacja w drugiej grupie została zainaugurowana starciem Fabryki Futbolu z ekstraklasową Wisłą Płock. Doświadczeni piłkarze Fabryki dowodzeni przez Bartosza Ławę nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z Nafciarzami, wygrywając 4:0. Wisła odbiła sobie jednak porażkę w kolejnym spotkaniu wygranym ze Śląskiem Wrocław 3:1. Ostatecznie płocczanie awansowali do półfinałów, dzięki temu, że Fabryka w ostatnim pojedynku ograła Śląsk 3:1.

Podopieczni Jerzego Brzęczka wystąpili już w pierwszym meczu 1/2 finału stając w szranki z Lechią Gdańsk. Gdańszczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale dwa szybkie gole gości sprawiły, że wynik szybko zmienił się na 1:2. Płocczanie jeszcze trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, a gol Konrada Michalaka na 4:3 dał im awans do finału. W nim rywalami Wisły byli piłkarze Miedzi Legnica, którzy w półfinale wygrali z Fabryką Futbolu 3:2.

Zanim rozpoczął się jednak decydujący bój, w meczu o trzecie miejsce Fabryka Futbolu ograła Lechię Gdańsk 6:4. Finał to już inna historia, bowiem już po czterech minutach Wiślacy prowadzili 3:0 i mieli wszystkie karty w swoich rękach. Co prawda Miedź zbliżyła się jeszcze do Nafciarzy na jednego gola różnicy, ale trafienie Jakuba Łukowskiego przypieczętowało triumf Wisły 4:2 i ich zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem Amber Cup wybrano Karola Gardzielewicza, a najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Ława z Fabryki Futbolu.

Grupa A:
Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów 4:1
Lechia Gdańsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:3
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 5:1

Grupa B:
Fabryka Futbolu - Wisła Płock 4:0
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:3
Śląsk Wrocław - Fabryka Futbolu 1:3

Półfinały:
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:4
Miedź Legnica - Fabryka Futbolu 3:2

Mecz o trzecie miejsce:
Fabryka Futbolu - Lechia Gdańsk 6:4

Finał:
Wisła Płock - Miedź Legnica 4:2

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie