PlusLiga: Klęska Espadonu w starciu z Indykpolem AZS

W spotkaniu kończącym 16. kolejkę rozgrywek PlusLigi siatkarze Espadonu Szczecin przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Gospodarze nie byli w tym jednostronnym meczu wymagającym rywalem dla olsztynian.

Premierowa partia tego spotkania nie miała wielkiej historii. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od falstartu, popełniali mnóstwo błędów własnych (aż osiem w całym secie), słabo prezentowali się na przyjęciu – w efekcie siatkarze z Olsztyna bez większych trudności budowali przewagę (3:9 – po dwóch asach serwisowych Jakuba Kochanowskiego, 8:16). Po skutecznej zagrywce Pawła Woickiego różnica wynosiła już dziesięć oczek (9:19), a seta zakończył kolejny as serwisowy – tym razem autorstwa Adriana Buchowskiego (14:25).

W drugim secie, po wyrównanym początku (8:8), przewagę zaczęli budować siatkarze z Olsztyna (8:11, 10:15). Szczecinianie zerwali się do walki, tym razem to oni poczęstowali rywali kilkoma punktowymi zagrywkami. Dwa asy zaserwował Eemi Tervaportti (15:17), później dobrze serwował Mateusz Malinowski (20:21). W efekcie oglądaliśmy interesującą końcówkę, kluczowe akcje padły jednak łupem ekipy AZS. Jan Hadrava efektownym atakiem wywalczył piłkę setową (22:24), a Miłosz Zniszczoł ustalił wynik na 23:25.

Set numer trzy miał jednostronne oblicze. Olsztynianie przeważali od początku (3:6, 5:8), a w środkowej części seta wypracowali sobie już znaczącą zaliczkę (11:16). Końcówka nie przyniosła większych emocji. Przyjezdni spokojnie zmierzali do zwycięstwa, pogrążając coraz bardziej bezradnych gospodarzy. Mecz skutecznym atakiem ze środka zakończył Jakub Kochanowski (18:25).

Najlepiej punktowali: Bartłomiej Kluth (13) – Espadon; Jan Hadrava (16), Jakub Kochanowski (14) – Indykpol AZS. Goście zdobyli więcej punktów w każdym elemencie: atak (28–39), zagrywka (5–8), blok (5–7); gospodarze popełnili więcej błędów własnych (21–18). MVP: Paweł Woicki.

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25)

Espadon: Eemi Tervaportti, Michał Ruciak, Justin Duff, Bartłomiej Kluth, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski – Adrian Mihułka (libero) oraz Marcin Jasuła (libero) oraz Jeffrey Menzel, Mateusz Malinowski, Janusz Gałązka.

Indykpol AZS: Adrian Buchowski, Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Tomas Rousseaux, Jakub Kochanowski, Jan Hadrava – Michał Żurek (libero) oraz Daniel Pliński.

Pozostałe wyniki 16. kolejki PlusLigi:

2018-01-05: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26)

2018-01-06: Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)
2018-01-06: ONICO Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12).
2018-01-06: BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)
2018-01-06: GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)
2018-01-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)
2018-01-06: MKS Będzin – Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 11:25, 19:25)