Triumf Aniołków Leśnodorskiego w Nowym Jorku! AGO niepokonane

E-sport
Triumf Aniołków Leśnodorskiego w Nowym Jorku! AGO niepokonane
fot. PAP

AGO Gaming wzniosło w Nowym Jorku mistrzowski puchar. „Aniołki” Bogusława Leśnodorskiego pokonały w wielkim finale globalnego zwieńczenia Mountain Dew League Space Soldiers.

Niesamowicie emocjonujący okazał się wielki finał Mountain Dew League Global Challenge rozgrywany w Nowym Jorku. - Rozważamy rozpoczęcie dystrybucji Nervosolu, melisy i ziółek anti-stress - pisał po pierwszej mapie ze Space Soldiers sztab AGO Gaming. I trudno się mu dziwić. Pojedynek na Mirage od zaskakiwał bowiem od pierwszych chwil. Drużyny dosłownie licytowały się na nieprawdopodobne akcje, szokujące clutche i intrygujące zbiegi okoliczności. Polacy w swoich szeregach posiadali jednak bohaterów: Dominika ‘Grubego’ Świderskiego, Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego i Mateusza ‘TOAO’ Zawistowskiego. To właśnie oni stawali na głowach, niejednokrotnie ratując swoich kolegów z opałów. W ten sposób dobrnęli do remisu, następnie dwóch dogrywek, by w efekcie zakończyć mapę przeciwnika zwycięstwem.

 

A Train - choć zaczął się bardzo niespokojnie - po raz kolejny upłynął pod znakiem dominacji Polaków. Mimo że biało-czerwoni po stronie terrorystów ugrali zaledwie cztery niepewne rundy, w obronie nie dali rywalom żadnych złudzeń. Nawet mimo imponującego zagrania Buğry 'Calyxa' Arkına. Stacja kolejowa ponownie została opanowana przez AGO.

 

AGO Gaming 2:0 Space Soldier
Mirage 22:18; Train 16:12

 

 

Klub Bogusława Leśnodorskiego w Nowym Jorku zdobył więc wszystko, co było do zgarnięcia. Formacja znad Wisły nie tylko awansowała do ESL Pro League, a więc „esportowej Ligi Mistrzów”, ale również stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Moutain Dew League Global Challenge. Teraz czekamy na zasłużony awans w światowym rankingu.

 

 

Klasyfikacja końcowa dwudziestego szóstego sezonu Mountain Dew League Global Challenge:


1. miejsce - AGO Gaming - $18,000
2. miejsce - Space Soldiers - $10,000
3-4. miejsca - eXtatus; Ghost Academy - $5,000
5-6. miejsca - Chiefs eSports Club, SoaR - $3,000
7-8. miejsca - GX - $3,000.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie