Zespół izaka w wielkim finale. Czy Polacy obronią w Sztokholmie mistrzowski tytuł?

E-sport
Zespół izaka w wielkim finale. Czy Polacy obronią w Sztokholmie mistrzowski tytuł?
fot. Dreamhack

Piotr ‘izak’ Skowyrski jest bliski osiągnięcia sukcesu sprzed roku. Jego zespół awansował do wielkiego finału ASUS ROG Join the Republic Community Challenge. W najważniejszym spotkaniu turnieju Polacy staną naprzeciw szwedzkiej ekipie Adama ‘friberga’ Friberga.

Półfinał z Francuzami pod wodzą Jeffa ‘HOUNGOUNGAGNE’ okazał się łatwiejszy od ćwierćfinałowego pojedynku przeciwko spółce Juriy’ego ‘strike’a’ Tereshenki. Polacy bardzo pewnie zwyciężyli na Train, dowodząc, że na stacji kolejowej są niezwykle skuteczni. Mirage - choć okazał się dużo bardziej wyrównany - ostatecznie również padł na konto izaka i jego podopiecznych. Tym samym biało-czerwoni dotarli do wielkiego finału zawodów.

Team IzakOOO 2:0 Team HOUNGOUNGAGNE
Train 16:6; Mirage 16:13

Jeśli Skowyrski ma apetyt na obronę mistrzowskiego tytułu musi - jak przed rokiem - w ostatecznym pojedynku pokonać Szwedów. Tym razem naprzeciw formacji znad Wisły stanie skład zebrany wokół Adama ‘friberga’ Friberga - żywej legendy znanej z Ninjas in Pyjamas, aktualnie reprezentującej barwy OpTic Gaming. Skandynawowie - tak, jak biało-czerwoni - radzili sobie do tej pory rewelacyjnie. W ćwierćfinale pokonali Amerykanów, a później sprowadzili do parteru Duńczyków.

20:30 - Team IzakOOO vs Team friberg - BO3

Spotkanie odbędzie się w trybie BO3. Start meczu zaplanowano na 20:30. Triumfatorom organizatorzy ufundują wycieczkę na DreamHack Masters w Szstokholmie.

ASUS ROG Join the Republic Community Challenge to rozgrywany w Sztokholmie turniej, w którym udział biorą zespoły sformowane przez znane osobistości esportowe z całego świata. Warunkiem jest jednak angażowanie w formacje młodych, niedoświadczonych i szerzej nieznanych społeczności zawodników. W ubiegłym roku izak wraz ze swoją ówczesną sekcją stanął na najwyższym stopniu podium.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie