Amerykańska przyjmująca w BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
Amerykańska przyjmująca w BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. siatkowka.bks.bielsko.pl

Kontrakt z BKS Profi Credit Bielsko-Biała podpisała Gina Mancuso. 27-letnia amerykańska przyjmująca występowała wcześniej w polskiej ekstraklasie: w latach 2014–15 reprezentowała barwy MKS Dąbrowa Górnicza.

Początek każdego roku to dla wielu klubów siatkarskich możliwość poprawienia sytuacji kadrowej w swoich zespołach. Z takiej możliwości postanowił skorzystać również Bialski Klub Sportowy SA, który zdecydował się na zatrudnienie nowej siatkarki. Wybór padł na 27-letnią Amerykankę Ginę Mancuso, która dała już się poznać polskiej publiczności przez rok gry dla zespołu z Dąbrowy Górniczej. Amerykańska siatkarka ma za sobą występy w Rabicie Baku, z którą wywalczyła mistrzostwo Azerbejdżanu. Następnie przeniosła się do Dąbrowy Górniczej, a po sezonie spędzonym w Polsce powędrowała do Bundesligi, gdzie w barwach Dresdner SC zdobyła Mistrzostwo Niemiec. Ostatnim klubem Giny był portorykański Leonas De Ponce.

 

Transfer Mancuso do BKS Profi Credit Bielsko-Biała dokonał się z inicjatywy pana Andrzeja Sanojcy, właściciela firmy ASG, który zwrócił się do klubu z propozycją powrotu w grono sponsorów klubu na zasadzie wsparcia konkretnego działania. W związku z tym firma ASG znalazła się ponownie w gronie sponsorów klubu, a przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na kontrakt Giny Mancuso.

 

– Transfer Giny do naszego klubu spowoduje, że rywalizacja w gronie przyjmujących będzie jeszcze bardziej zacięta. Jesteśmy pewni, że wpłynie to pozytywnie nie tylko na wyniki uzyskiwane w tym sezonie, ale również na rozwój sportowy wszystkich naszych zawodniczek. Chcieliśmy podziękować Panu Andrzejowi Sanojcy za umożliwienie nam tego transferu. Bez niego i firmy ASG to wzmocnienie nie byłoby możliwe – mówi Jacek Zięba - Członek Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego SA.

 

Z transferu zadowolony jest również trener BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Tore Aleksandersen:

 

– Wybraliśmy Ginę, ponieważ potrzebujemy solidnej zawodniczki w naszym zespole, która sprawi, że nasze przyjęcie zagrywki i gra w defensywie będzie lepsza. Gina jest znakomitą, wszechstronną zawodniczką, która wniesie dużo jakości do naszego zespołu. Jej przyjście da nam większe pole manewru, jeśli chodzi o zmianę pozycji niektórym siatkarkom, a nawet pozwoli innym zawodniczkom na grę w innych zespołach – stwierdził norweski szkoleniowiec.

 

Ze względu na sprawy formalne do ostatniej chwili nie będzie jednak wiadomo czy Gina Mancuso wystąpi podczas dzisiejszego spotkania z Pałacem Bydgoszcz.

 

Najprawdopodobniej nie jest to ostatnia zmiana w składzie bielskiej drużyny na początku 2018 roku. Niestety kontuzja rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz okazała się groźniejsza niż mówiły pierwsze doniesienia. Marlenę czeka kilka tygodni przerwy w treningach, przez co w najbliższych meczach nie będzie mogła ona pomóc swojej drużynie. W związku z tym klub poszukuje nowej rozgrywającej, która mogłaby pomóc zespołowi zarówno podczas treningów jak i meczów Ligi Siatkówki Kobiet.

 

Niewykluczone także, że w najbliższym czasie BKS Profi Credit Bielsko-Biała opuszczą zawodniczki, które mają najmniejsze szanse na grę w tym sezonie.

 

– Rozważamy wypożyczenie bądź transfery niektórych zawodniczek, bo nie chcemy zatrzymywać ich rozwoju. Mamy nadzieję, że gra w innych klubach pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności i nabrać niezbędnego doświadczenia – tłumaczy Prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA Andrzej Pyć.

 

Transmisja meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała - KS Pałac Bydgoszcz w poniedziałek 8 stycznia od godziny 18.00 w Polsacie Sport.

RM, siatkowka.bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze