Arka Gdynia rozpoczęła zgrupowanie w Jarocinie

Piłka nożna
Arka Gdynia rozpoczęła zgrupowanie w Jarocinie
fot. PAP

Piłkarze Arki Gdynia wyjechali w poniedziałek do Jarocina na pierwsze zgrupowanie związane z przygotowaniami do rundy wiosennej ekstraklasy. Z klubu odszedł za porozumieniem stron pomocnik z Chorwacji Filip Jazvic.

Jak poinformował rzecznik prasowy Arka Gdynia SSA Tomasz Rybiński, wyjazd na obóz szkoleniowy do Wielkopolski został poprzedzony testami wydolnościowymi i siłowymi na terenie klubu.

W Jarocinie żółto-niebiescy będą przebywać do niedzieli 14 stycznia. W sobotę rozegrają sparing z Miedzią Legnica.

Na zgrupowanie wyjechała prawie 30-osobowa kadra drużyny.

- Pavels Steinbors oraz Andrii Bogdanov dołączą do zespołu w środku tygodnia. Nie pojechali Adam Danch, którego czeka konsultacja po przeprowadzonym zabiegu oraz Szymon Nowicki. W przypadku tego drugiego zawodnika wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy na zasadzie wypożyczenia do pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Uznano, że jako młodzieżowiec będzie przez najbliższe pół roku mógł się rozwinąć grając regularnie w 1. lidze - wyjaśnił Rybiński.

Zaznaczył, że wraz z pierwszym zespołem na zgrupowanie do Jarocina wyjechało też czterech młodych zawodników, którzy otrzymali szansę pokazania się sztabowi trenerskiemu seniorów. Są to: pomocnik Oskar Ryk (ur. 1999), napastnik Jan Łoś (ur. 2000), obrońca Fabian Lengiewicz (ur. 1999) oraz bramkarz Kacper Krzepisz (ur. 1999).

Rzecznik Arki poinformował, że z gdyńskim klubem pożegnał się Filip Jazvic. Pochodzący z Chorwacji pomocnik, który przed Arką reprezentował barwy rumuńskiego Universitatea Craiova, jesienią 2017 rozegrał w żółto-niebieskich barwach 10 spotkań i zdobył jedną bramkę.

17 stycznia Arka zmierzy się na stadionie w Stężycy w sparingu z Drutex-Bytovią. Od 19 do 31 stycznia drużyna z Gdyni przebywać będzie na zgrupowaniu w Turcji. Tam zaplanowano cztery mecze sparingowe. Rywalami będą: FC Botosani - 5. drużyna w tabeli rumuńskiej ekstraklasy (22 stycznia), Worskła Połtawa - 3. zespół ekstraklasy Ukrainy (24 stycznia), Zoria Ługańsk - 4. drużyna ukraińskiej ekstraklasy oraz Sileks Kratovo – 3. zespół macedońskiej ekstraklasy (oba mecze 28 stycznia).

Tydzień przed inauguracją ekstraklasy Arkę czekają dwa mecze sparingowe: 2 lutego z Chrobrym Głogów w Gdyni i 3 lutego z Wisłą Płock na wyjeździe.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Lotto Ekstraklasy Arka zagra u siebie 11 lutego z Lechem Poznań.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie