Jak w ubiegłym roku, Polska w finale sztokholmskiego turnieju mierzyła się z reprezentacją Szwecji. Tym jednak razem podopieczni izaka stanęli naprzeciw kadry sformowanej przez legendę Ninjas in Pyjamas i aktualnego gracza OpTic Gaming - friberga. Tego, że nie będzie łatwo, można było się spodziewać. Biało-czerwoni nie zamierzali się jednak poddawać.

 

Właściwie do ponownego zdobycia złotych medali zabrakło bardzo niewiele. Train - choć nie bez problemów - padł przecież na konto formacji znad Wisły. Dużo bardziej wymagający okazał się Mirage. Skandynawowie szybko zyskali imponującą przewagę. Ta nie wykoleiła jednak spółki Skowyrskiego. Zespół izaka zdołał bowiem doprowadzić do remisu, a w efekcie również do dogrywki. W tej bezapelacyjnie lepsi okazali się Szwedzi. Cache okazał się natomiast już bez znaczenia. Bezbronni Polacy oddali rywalom pole do popisu, właściwie nie stwarzając im żadnych kłopotów.

 

Team IzakOOO 1:2 Team friberg


Train 16:13; Mirage 16:19; Cache 5:16

 

ASUS ROG Join the Republic Community Challenge był rozgrywanym w Sztokholmie turniejem, w którym udział wzięły zespoły sformowane przez znane osobistości esportowe z całego świata. Warunkiem było angażowanie w formacje młodych, niedoświadczonych i szerzej nieznanych społeczności zawodników. Oprócz izaka i friberga swoje kadry zebrali: strike, HOUNGOUNGAGNE, Pimp, nooky, SkitzMACHINE oraz fl0m. Rok temu mistrzowski tytuł wywalczyli właśnie Polacy. Tym razem biało-czerwoni zadowolić muszą się srebrnymi medalami.

W skład drużyny izaka - oprócz samego Skowyrskiego - wchodzili: Szymon ‘Lys’ Łondka, Temmy ‘soren’ Tudev, Piotr ‘nawrot’ Nawrocki oraz Kacper ‘killkapi’ Wierzewski.

 

Klasyfikacja końcowa ASUS ROG Join the Republic Community Challenge:


1. miejsce - Team friberg (Szwecja) - wycieczka na DreamHacka Masters w Sztokholmie
2. miejsce - Team IzakOOO (Polska)
3-4. miejsca - Team HOUNGOUNGAGNE; Team Pimp
5-8. miejsca - Team fl0m, Team SkitzMACHINE, Team strike, Team nooky