Puchar Francji: PSG rozbiło Rennes. Gwiazdorzy podzielili się golami

Paris Saint-Germain w 1/32 finału Pucharu Francji nie dało większych szans Rennes. Paryżanie już po pierwszej połowie prowadzili 4:0, by ostatecznie zwyciężyć 6:1.

W połowie grudnia obie ekipy spotkały się w lidze, PSG wygrało pewnie 4:1. Ostatnio Rennes potrafiło pokonać zespół z Paryża w 2014 roku. Faworyta wskazać nie było więc trudno.

Strzelanie na Roazhon Park rozpoczął Kylian Mbappe. Do przerwy dwa trafienia dołożył Neymar, a jedno Angel Di Maria. Wydawało się, że spotkanie może zakończyć się prawdziwym pogromem, ale Unai Emery zdecydował się na kilka roszad w drugiej połowie. Niespełna 8 minut na boisku spędził Thiago Motta, który zmienił Marco Verrattiego, ale już po chwili musiał opuścić murawę.

Rennes potrafiło nawet zdobyć honorową bramkę. PSG strzeliło jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrało 6:1. Trio ofensywne Mbappe-Neymar-Di Maria zanotowało wszystkie trafienia (każdy z nich po dwie bramki).

Rennes - PSG 1:6 (0:4)

Bramki: Bourigeaud 66-karny - Mbappe 9, 75, Neymar 17, 43, Di Maria 24, 74

Rennes: Diallo - Danze, Gnagnon, Mexer, Bensebaini - Gelin - Bourigeaud (Sarr 72'), Andre, Lea Siliki (Llamas 46'), Mubele Ndombe - Khazri (Amalfitano 72')

PSG: Trapp - Alves, Silva, Kimpembe, Beriche - Verratti [Motta 61'(Nkunku 69')], Lo Celso, Roabiot (Draxler 61') - Neymar, Mbappe, Di Maria