Piłka nożna

Włoskie media: Milik wróci już w najbliższym...

W Rankingu CIES publikowane są nazwiska najdroższych piłkarzy z pięciu najsilniejszych lig na świecie. W styczniowym zestawieniu kapitan reprezentacji Polski został sklasyfikowany na 21. miejscu. Według ekspertów Lewandowski jest wart 107,5 milionów euro. To prawie o 30 milionów więcej niż wynosi wartość transferowa Ronaldo.

Pierwsze miejsce na liście zajął Neymar (213 milionów euro), drugi był Lionel Messi (202,2 milionów euro), za nim uplasował się Harry Kane (194,7 milionów euro). Na 90. miejscu znalazł się inny z Polaków - Piotr Zieliński (54,7 milionów euro).

Przy wycenach poszczególnych piłkarzy brane są pod uwagę następujące kryteria: wiek, statystyki, długość kontraktu, pozycja na boisku i status międzynarodowy. Internauci jednak mają wiele wątpliwości co do wyliczeń szwajcarskiego obserwatorium: czy aż 171 milionów za Dele Alliego to cena adekwatna? Wyżej od Lewandowskiego znaleźli się chociażby Leroy Sane, Mohammed Salah (obaj 140 mln) czy Marcus Rashford (127 mln).

 

Dużą wagę przyłożono więc do wieku piłkarza i postępującej inflacji w futbolu, jednak Cristiano Ronaldo znajdujący się poniżej takich nazwisk, jak Ciro Immobile (85 mln) czy Tiemoue Bakayoko (86 mln) może budzić wątpliwości.