Jozak: Na Florydzie mamy trzy zadania

Piłka nożna
Jozak: Na Florydzie mamy trzy zadania
fot. Cyfrasport

Trener piłkarzy Legii Warszawa Romeo Jozak chce w trakcie zgrupowania na Florydzie skupić się na nowych rozwiązaniach, ale też na jednej koncepcji taktycznej. - Będziemy starali się wybadać i sprawdzić nowe możliwości - powiedział przed wylotem do USA.

- Wiele drużyn z Europy, zwłaszcza latem, wylatuje do USA na obozy i turnieje. To sytuacja, w której można tylko wygrać, zarówno jeśli chodzi o aspekt piłkarski, marketingowy jak i finansowy. Kiedy zostałem powiadomiony przez prezesa, że nasz obóz przygotowawczy może odbyć się na Florydzie, od razu przytaknąłem. Nie dlatego, że spędziłem w Stanach część mojego życia. To przede wszystkim świetna okazja, byśmy mogli pobyć razem jako zespół, daleko od miejsca, gdzie zazwyczaj mieszkamy. Dzięki temu możemy poznać się jeszcze lepiej. Myślę, że ten wyjazd do dobry pomysł - dodał szkoleniowiec mistrza Polski.

Głównym celem zgrupowania, na które drużyna ma wylecieć w środę, ma być testowanie nowych możliwości. Trener chce sprawdzić nowe wachlarze rozwiązań, ale też skupić się na jednej koncepcji taktycznej.

- Ale będziemy mieć też dla niej swojego rodzaju zaplecze na - nazwijmy to - nagłe wypadki. Tych pięciu meczów towarzyskich użyjemy, by dopracować wszystko w aspektach: team spirit, psychologicznym i piłkarskim. To po pierwsze. Po drugie - chcemy rozwinąć opcje taktyczne, po trzecie zaś - przygotujemy się fizycznie do rundy wiosennej. Mamy więc trzy główne zadania, nad którymi będziemy pracować. Cały sztab - a to naprawdę mnóstwo ludzi, bo jest nas około 20 - będzie próbował wyspecjalizować, przyspieszyć i zwiększyć efektywność pracy zawodników, a także własną - podkreślił chorwacki szkoleniowiec.

Jozak chwalił także działanie klubu w sprawie transferów. Wyjawił, że pięć osób było w ciągłym kontakcie ze sobą - rozmowy trwały nawet w Boże Narodzenie i Nowy Rok.

- Wymienialiśmy się informacjami, odkrywaliśmy kto jest dostępny, kto nie, kto wygląda lepiej, a kto gorzej, co robimy, a czego nie, więc jestem naprawdę zadowolony z działań klubu. Przedstawiałem rzecz jasna swoje pomysły, ale robił to każdy w zespole. Pokazaliśmy ambicję i zaangażowanie, więc bardzo mnie to cieszy. Czterech nowych zawodników uczestniczy w przygotowaniach od początku, jest jeszcze kilka potencjalnych celów transferowych, tak że z całą pewnością mogę być zadowolony - przyznał.

Piłkarze Legii do treningów wrócili w poniedziałek. Wśród nich byli czterej nowi gracze: Chorwat Domagoj Antolic, urodzony w Brazylii Chorwat Eduardo da Silva, Czarnogórzanin Marko Vesovic i Francuz William Remy.

W USA mistrzowie Polski spędzą 11 dni, a w trakcie zgrupowania wezmą udział w turnieju Florida Cup. 13 stycznia legioniści zagrają z ekwadorską Barceloną SC (w Fort Lauderdale), a 20 stycznia z kolumbijskim Atletico Nacional (w St. Petersburg).

Poza tym drużyna została zaproszona na mecz ligi koszykarskiej NBA Orlando Magic - Minnesota Timberwolves. Natomiast skauci i sztab szkoleniowy stołecznego klubu będą mieć okazję do przyjrzenia się młodym miejscowym piłkarzom.

Drugie zgrupowanie (23 stycznia - 3 lutego) odbędzie się w Hiszpanii.

Legioniści zakończyli 2017 rok pierwszą w tym sezonie porażką na własnym boisku, przegrywając z Wisłą Płock 0:2. Nie wykorzystał tego Górnik Zabrze, który uległ Cracovii 0:4 i to mistrz Polski spędza przerwę zimową na pierwszym miejscu z dwoma punktami przewagi nad beniaminkiem, Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie