Szostak wraca do MMA!

Sporty walki

W październiku 2016 roku, kiedy to przegrał po raz drugi, wydawało się, że jego kariera dobiegła końca. Po ponad roku Akop Szostak (2-2, 1 KO) zapowiada jednak powrót do MMA! Na razie nie wiadomo, w jakiej organizacji miałby wystąpić.

Szostak zaczął karierę zawodnika MMA w 2015 roku i wszystko szło po jego myśli. Najpierw znokautował Janusza Dylewskiego, a następnie wypunktował Łukasza Borowskiego. Gorzej było już w rok później - najpierw błyskawicznie rozprawił się z nim Tyberiusz Kowalczyk, a później to samo zrobił Martin Chudej. To właśnie po walce z Czechem zapowiedział zakończenie swojej przygody z mieszanymi sztukami walki.

 

Jak się okazało chęć sprawdzenia się w klatce była silniejsza. Szostak już w grudniu podzielił się informacją, że trenuje wraz z czołowym polskim ciężkim Danielem Omielańczukiem. W styczniu z kolei potwierdził, że chciał na jakiś czas odciąć się od pytań fanów, by spokojnie poprawiać swoje umiejętności.

 

- Przez wiele czasu nie wstawiałem nic związanego z walkami, bo chciałem potrenować w spokoju i ciszy. Denerwowało mnie, że wiele osób starało się to wyciągać, zwłaszcza że moje dwie poprzednie walki przegrałem. Chciałem więc potrenować w ciszy i to się udało. Wydaje mi się, że jestem lepszy, niż byłem! Minął rok i trzy miesiące, więc pojawił się we mnie głód, by zawalczyć - powiedział w swoim videoblogu.

Trzy z czterech walk Szostak stoczył dla Fight Exclusive Night. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę.

Skróty walk Szostaka z Borowskim, Kowalczykiem i Chudejem w załączonych materiałach wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze