Legenda skoków wraca do Pucharu Świata!

Zimowe
Legenda skoków wraca do Pucharu Świata!
fot. PAP

W Pucharze Świata nadal możemy oglądać takich zawodników jak Simon Ammann czy Noriaki Kasai. Żywe legendy nie składają broni i chciałyby odegrać ważną rolę na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Na najbliższych zawodach na mamucie w Kulm kibice będą mogli obejrzeć Janne Ahonen!

Legenda fińskich skoków postanowiła odpuścić sobie start w 66. Turnieju Czterech Skoczni i spokojnie potrenować. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, które są najważniejszą imprezą tego sezonu.

 

Ahonen w tym sezonie w Pucharze Świata wystartował trzykrotnie. Jednak ani razu nie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii. Najbliżej tego był w zawodach rozgrywanych w swoim kraju, w Kuusamo, gdzie zajął 34. pozycję.

 

Fińskie skoki po latach świetności pogrążyły się w głębokim kryzysie. Ahonen będzie bowiem jedynym reprezentantem tej reprezentacji w Kulm. Niestety wśród młodych zawodników, którzy próbują startować w Pucharze Świata nie widać nikogo, kto mógłby choćby zbliżyć się do sukcesów, które osiągał fiński mistrz.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze