Mandrysz nie jest już trenerem GKS-u Katowice

Piłka nożna
Mandrysz nie jest już trenerem GKS-u Katowice
fot. CyfraSport

Zarząd GKS Katowice zdecydował o zakończeniu współpracy z trenerem pierwszoligowej drużyny piłkarskiej tego klubu Piotrem Mandryszem. Katowiczanie zajmują siódme miejsce w tabeli.

Jak poinformował dyrektor sportowy sekcji Tadeusz Bartnik, nowy trener zostanie zaprezentowany przed startem zimowych przygotowań, zaplanowanym na sobotę. Piotr Mandrysz został trenerem piłkarzy GKS 14 czerwca 2017. Zastąpił Jerzego Brzęczka, który zrezygnował pod koniec poprzedniego sezonu. W ostatnich dwóch kolejkach tamtych rozgrywek katowiczan poprowadził szkoleniowiec bramkarzy Janusz Jojko.

Przed podjęciem pracy w GKS Mandrysz jesienią 2016 był przez półtora miesiąca szkoleniowcem grającego w tej samej lidze Zagłębia Sosnowiec. Został tam odsunięty od prowadzenia drużyny na skutek konfliktu z piłkarzami. Oba zespoły w minionym sezonie bezskutecznie walczyły o awans do ekstraklasy. Katowiczanie skończyli rozgrywki na siódmym miejscu, Zagłębie na trzecim.

Po porażce u siebie ze zdegradowanym już MKS Kluczbork 2:3 w 32. kolejce z prowadzenia drużyny GKS zrezygnował Brzęczek. Wtedy szanse katowiczan na awans były już matematyczne. W tym sezonie GKS – tradycyjnie – ma walczyć o awans do ekstraklasy. Po 19 kolejkach strata do miejsca dającego awans wynosi sześć punktów.

Klub prowadzi też ekstraklasowe sekcje siatkarzy i hokeistów, pierwszoligową drużynę piłkarek, a jesienią mistrzostwo Polski w barwach GKS zdobyli szachiści.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze