Pięciu piłkarzy na wylocie z Legii Warszawa

Piłka nożna
Pięciu piłkarzy na wylocie z Legii Warszawa
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa bardzo mocnym uderzeniem weszła w zimowe okno transferowe. Mistrzowie Polski dokonali czterech dużych transferów, ale są również ruchy w drugą stronę. I będą kolejne! Pięciu piłkarzy, którzy nie pojadą na zgrupowanie na Florydę odejdą z klubu.

Daniel Chima Chukwu, Tomasz Jodłowiec, Dominik Nagy, Jakub Czerwiński i Konrad Jałocha nie znaleźli się w szerokiej kadrze Legii na Florida Cup 2018. Wszystko wskazuje na to, że cała piątka w najbliższym czasie pożegna się z warszawskim klubem.  

 

Jodłowiec prawdopodobnie zostanie wytransferowany do jednego z klubów z Lotto Ekstraklasy. Zainteresowani piłkarzem są Śląsk Wrocław, Arka Gdynia i Piast Gliwice. Podobny los czeka Czerwińskiego. Bardzo możliwe, że trafi do Pogoni Szczecin.

 

Wypożyczony ma zostać Nagy, o którym mówi się, że jest wielkim talentem, ale jak na razie nie potwierdził tego w Polsce. Władze Legii chciałby dać mu wrócić do dobrej dyspozycji w swoim kraju. Jedną z opcji jest węgierski Videoton.

 

Podobnie ma się sytuacja z Chukwu, który najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Norwegii. Zainteresowanie wyraził FK Haugesund. Napastnik w Legii ma jeden z wyższych kontraktów, a kompletnie zawodzi na boisku.

 

Odejdzie również Jałocha. Bramkarz od kilku lat nie potrafi sobie wywalczyć miejsca w składzie warszawskiej drużyny i jest jedynie wypożyczany. Możliwe, że trafi na zaplecze Lotto Ekstraklasy, do spadkowicza Górnika Łęczna.

 

W kadrze na zgrupowanie na Florydzie są wracający po kontuzjach Miroslav Radović oraz Artur Jędrzejczyk, a także testowany łotewski bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs. W USA mistrzowie Polski spędzą 11 dni, a w trakcie zgrupowania wezmą udział w turnieju Florida Cup. 13 stycznia legioniści zagrają z ekwadorską Barceloną SC (w Fort Lauderdale), a 20 stycznia z kolumbijskim Atletico Nacional (w St. Petersburg).

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze