Pjongczang 2018: Kiedy poznamy skład reprezentacji Polski? Prezes PKOl zdradza

Zimowe

Już za niespełna miesiąc rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki apeluje o obiektywizm i nie spodziewa się, aby nasza reprezentacja powtórzyła sukcesy z Vancouver i Soczi (po 6 medali). "Naszą największą nadzieją są oczywiście skoki narciarskie, jednak pamiętajmy o innych dyscyplinach. Sport jest przecież nieprzewidywalny".

Już za niespełna miesiąc reprezentacja Polski wybierze się do Pjongczangu rywalizować na zimowych igrzyskach olimpijskich. Prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki zabrał głos na temat naszych medalowych nadziei:
Sport jest nieprzewidywalny, a jest wiele dobrych sygnałów. Poza skoczkami narciarskimi, którzy będą faworytami w swojej dyscyplinie jest także biathlon, gdzie dobrze radzi sobie Weronika Nowakowska, ale niespodzianek może być więcej. Naszą największą nadzieją pozostają jednak skoki narciarskie. Trudno się oczywiście spodziewać, że powtórzymy wynik z Vancouver i Soczi, ponieważ jesteśmy realistami. Będziemy jednak niezwykle cieszyć się z każdego krążka.
Polscy olimpijczycy w 2010 roku w Vancouver oraz w 2014 roku w Soczi zdobywali po sześć medali. Dużo bardziej udana była impreza w Rosji, skąd Biało-Czerwoni wrócili z czterema złotymi medalami, co dało nam jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Złote medale zdobyli wówczas Kamil Stoch (2), Zbigniew Bródka i Justyna Kowalczyk.

W Korei Płd. związek szanse medalowe upatruje głównie w skoczkach, którzy ostatnio znajdują się w doskonałej dyspozycji: Kamil Stoch wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, zaś w czołowej piętnastce TCS było aż czterech polskich reprezentantów. Na szóstym miejscu rywalizację zakończył Dawid Kubacki, który także będzie brany pod uwagę w kontekście medali indywidualnych w Pjongczangu. Duże nadzieje przykładamy oczywiście do rywalizacji drużynowej.

Prezes Kraśnicki zdradził także, kiedy poznamy komplet zawodników, którzy wsiądą do samolotu lecącego na IO, które rozpoczną się 9 lutego.
Skład olimpijskiej reprezentacji poznamy 23 stycznia na posiedzeniu zarządu.

 

Rozmowa z Andrzejem Kraśnickim w załączonym materiale wideo.

ch, szz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze