Puchar Polski: ONICO Warszawa ostatnim półfinalistą

Siatkarze ONICO Warszawa po zaciętym boju wygrali 3:2 (25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13) z Jastrzębskim Węglem na Torwarze i jako ostatni awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski. Podopieczni Stephane Antigi w półfinale zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Antoine Brizard.

Spotkanie rozgrywane na warszawskim Torwarze zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem mierzyły się ze sobą drużyny sąsiadujące w czołówce tabeli PlusLigi. Co prawda w meczu ligowym pod koniec listopada gładkie zwycięstwo odnotowali siatkarze ONICO, ale jastrzębianie wykazywali ogromną chęć zagrania w turnieju finałowym we Wrocławiu.

Starcie otworzyła długa wymiana, która mogła zwiastować ciekawą walkę i rzeczywiście tak się stało. Już na początku niezwykle precyzyjną zagrywką popisał się Wojciech Włodarczyk, a chwilę później został ustrzelony w przyjęciu przez Macieja Muzaja. Walka punkt za punkt zakończyła się przy stanie 11:11. Błąd w ataku popełnił Salvador Hidalgo de Oliva i warszawianie zdystansowali się na trzy "oczka". Kiedy już wydawało się, że to właśnie gospodarze z łatwością sięgną po zwycięstwo w premierowej partii do gry wrócili jastrzębianie. Prowadzący grę gości Lukas Kampa nie podjął jednak ryzyka i próbował grać przez swojego lidera Olivę, a to nie mogło zaskoczyć siatkarzy ze stolicy, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę

Po zmianie stron również lepiej prezentowali się siatkarze ONICO. W obronie błyszczał libero gospodarzy Damian Wojtaszek. Elementem decydującym w środkowej fazie seta był blok. Obie drużyny co i raz zatrzymywały wzajemnie swoje akcje. Bardzo ciekawa rywalizacja nawiązała się na środku siatki pomiędzy Andrzejem Wroną a Wojciechem Sobalą. Po bardzo emocjonującej końcówce lepsi okazali się podopieczni trenera Marka Lebedewa i doprowadzili do wyrównania.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła gości z uderzenia. Kilka błędów w przyjęciu i niska skuteczność na siatce warszawskiej drużyny pozwoliły jastrzębianom odskoczyć na pięć punktów. Z każdą kolejną piłką przewaga przyjezdnych rosła a set zakończył się ich wysokim zwycięstwem 25:16. W kolejnej partii już tak łatwo nie było. Gospodarze nie zamierzali się poddać i doprowadzili do tie-breaka.

Piąta odsłona to prawdziwa walka na noże. Drużyny prześcigały się w drodze po zwycięstwo, ale ostatecznie to warszawianie jako pierwsi znaleźli się na mecie meldując się w Final Four Pucharu Polski. W półfinale siatkarze Stephane Antigi zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13)

MVP: Antoine Brizard