Smarzek: Rywalki były poza naszym zasięgiem

"Miałyśmy wprawdzie w każdym secie przebłyski, gdy zdobywałyśmy po kilka punktów z rzędu, ale takich momentów było za mało. Dziś zdecydowanie lepsze było Dynamo – w tym meczu praktycznie rywalki były poza naszym zasięgiem" – powiedziała przyjmująca Chemika Malwina Smarzek po porażce 0:3 z Dynamo Kazań w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzyń.

Po meczu Chemik Police – Dynamo Kazań 0:3 (17:25, 20:25, 19:25) powiedzieli:

Jakub Głuszak (trener Chemika): "Mimo, że przegraliśmy 0:3, ten mecz pokazał kilka pozytywnych rzeczy. Przede wszystkim nie poddaliśmy się w żadnym momencie. Walczyliśmy do końca, dobrze pograliśmy w obronie i na kontrze. Były oczywiście też minusy, ale te zostawię dla siebie i przekażę dziewczynom podczas analizy. Wierzę, że w rewanżu nasza postawa będzie lepsza. To dopiero drugi mecz Ligi Mistrzyń. Jest jeszcze sporo grania i nie skazuję drużyny, że musimy walczyć tylko o drugie miejsce. Jeśli zagramy znacznie lepiej w rewanżu, nikt nie powiedział, że nie zwyciężymy tej grupy. Myślę, że nasz debiut w koszalińskiej hali był niezły, a kibice, którzy niemal do ostatniego miejsca ją wypełnili, mimo wyniku w podobnej liczbie będą nas dopingować w kolejnych spotkaniach".

Malwina Smarzek (przyjmująca Chemika): "Dynamo pokonało nas przede wszystkim siłą ataku i zagrywką. Nasze przyjęcie szwankuje w lidze polskiej i – mimo iż nad nim pracujemy – dziś też nie było najlepsze. Toteż brakowało nam urozmaicenia w ataku. Nie graliśmy prawie środkiem. Za to ataki rywalek kierunkowe, mocne – zwłaszcza ze skrzydeł były niesamowicie skuteczne. Miałyśmy wprawdzie w każdym secie przebłyski, gdy zdobywałyśmy po kilka punktów z rzędu, ale takich momentów było za mało. Gra się w każdej partii do 25 pkt, a w konsekwencji trzeba wygrać trzy sety. Dziś zdecydowanie lepsze było Dynamo – w tym meczu praktycznie rywalki były poza naszym zasięgiem".

W załączonym materiale wideo skrót meczu Chemik Police – Dynamo Kazań 0:3.