W nocy rozpocznie się Overwatch League

E-sport
W nocy rozpocznie się Overwatch League
fot. Overwatch League

Startuje inauguracyjny sezon Overwatch League. Udział w nim biorą czołowe organizacje sportów tradycyjnych i esportu oraz najlepsi gracze na świecie.

Start Overwatch League, pierwszej globalnej, profesjonalnej ligi esportowej z drużynami reprezentującymi miasta, to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży gier. W pierwszym sezonie wystąpi 12 zespołów, które będą reprezentować poszczególne miasta z Azji, Europy i Ameryki Północnej. Oto pełna lista drużyn i właścicieli:

 • Boston Uprising (Kraft Group)
 • Dallas Fuel (Team Envy)
 • Florida Mayhem (Misfits)
 • Houston Outlaws (OpTic Gaming)
 • London Spitfire (Cloud9)
 • Los Angeles Gladiators (Stan i Josh Kroenke)
 • Los Angeles Valiant (Immortals)
 • New York Excelsior (Jeff Wilpon i SterlingVC)
 • Philadelphia Fusion (Comcast Spectacor)
 • San Francisco Shock (NRG eSports)
 • Seoul Dynasty (Kevin Chou)
 • Shanghai Dragons (NetEase)

Drużyny zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy w rozgrywkach przedsezonowych w dniach 6-9 grudnia. Pierwsze mecze sezonu zasadniczego rozpoczną się dzisiaj w nocy starciem drużyn dywizji pacyficznej: San Francisco Shock kontra Los Angeles Valiant, Shanghai Dragons kontra Los Angeles Gladiators oraz Dallas Fuel kontra Seoul Dynasty. Drużyny dywizji atlantyckiej zagrają w Blizzard Arena Los Angeles w środę, 11 stycznia.

 

– Naszą misją jest zbliżanie ludzi z całego świata poprzez niesamowitą rozrywkę – powiedział Bobby Kotick, główny dyrektor operacyjny koncernu Activision Blizzard. – InauguracjaOverwatch League zapewni naszym najlepszym profesjonalnym graczom szansę zainspirowania zaangażowanej publiczności na całym świecie. 10 stycznia jest historycznm dniem dla esportu i jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielom drużyn, partnerom medialnym, sponsorom, a przede wszystkim naszym zawodnikom za ich kluczową rolę w tworzeniu Overwatch League.

 

– Overwatch League powstała, aby zapewniać niesamowite i wyjątkowe przeżycia graczom, drużynom i fanom – powiedział Mike Morhaime, główny dyrektor operacyjny i współzałożyciel spółki Blizzard Entertainment. – Jesteśmy pewni, że dzięki 12 drużynom światowej klasy, które reprezentują miasta z Azji, Europy i Ameryki Północnej, inauguracyjny sezon ligi zmieni patrzenie na e-sport i stanie się wielkim świętem całej społeczności zgromadzonej wokół gry Overwatch®.

 

Widzowie będą mogli oglądać rozgrywki ligi w serwisie Twitch, na stronie MLG.com, w aplikacji MLG app (dostępnej na urządzeniach z systemem iOS oraz Android), na stronie OverwatchLeague.com oraz poprzez oficjalną aplikację Overwatch League, która została udostępniona w poniedziałek na iOS and Android. Gracze Blizzarda uzyskają też łatwy dostęp do Overwatch League dzięki nowej zakładce w aplikacji desktopowej Blizzard Battle.net.

 

Pierwszy sezon Overwatch League potrwa do czerwca, a w lipcu rozegrane zostaną play-offy oraz finały. W inauguracyjnym sezonie wszystkie mecze odbywać się będą w Burbank, w Blizzard Arena Los Angeles, supernowoczesnej arenie przystosowanej specjalnie do zawodów e-sportowych spod szyldu Blizzard Entertainment. Fani mogą kupować bilety na mecze, które odbywać się będą w każdą środę, czwartek, piątek i sobotę. Pełny terminarz oraz informacje o sprzedaży biletów można znaleźć na stronie https://overwatchleague.com.

 

Społeczność gry Overwatch otrzyma również nowy sposób na kibicowanie. Stroje drużyn Overwatch League są już dostępne w sprzedaży w formie skórek w grze, co pozwoli graczom wspierać na nowy sposób swoje ulubione drużyny. Wszyscy gracze, którzy zalogują się do 13 lutego 2018, otrzymają za darmo żetony ligowe pozwalające zakupić strój wybranej drużyny. Dostępne są skórki dla wszystkich 12 drużyn i 26 bohaterów Overwatch, a 50% zysków ze sprzedaży skórek zostanie przeznaczona na zasilenie wspólnej puli ligowej, która zostanie rozdysponowana między drużynami.

 

Sponsorami Overwatch League są HP® i Intel®. Zawodnicy rywalizują na najnowocześniejszych komputerach HP OMEN z najnowszymi procesorami Intel® Core™ i7.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze