Ekipa ze światowego topu trzecim uczestnikiem Memoriału Wagnera

Siatkówka
Ekipa ze światowego topu trzecim uczestnikiem Memoriału Wagnera
fot. Cyfrasport

Znamy już trzech z czterech uczestników Memoriału Wagnera 2018. Do reprezentacji Polski i Rosji dołączyła kolejna drużyna ze światowej czołówki. Po raz trzeci w historii na tej imprezie zagra Francja.

Trójkolorowi to m.in. triumfatorzy Ligi Światowej 2015 i 2017 oraz mistrzowie Europy z 2015 roku. W Memoriale brali wcześniej udział w roku 2015 (III miejsce) i 2017 roku (II miejsce). Kibice liczą, że w składzie Francuzów zobaczymy uznawanego za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvina N’Gapetha.

 

– Obecność Francuzów w 16. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, to dowód na to, że impreza cały czas cieszy się dużym prestiżem wśród reprezentacji na całym świecie. Z drugiej strony – to również gwarancja najwyższego poziomu sportowego turnieju, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia tego roku. Wszak Trójkolorowi dołączyli do Polaków i Rosjan, a to jeszcze nie wszystko, ponieważ czwarty uczestnik także będzie zespołem ze ścisłej światowej czołówki – powiedział Jerzy Mróz, pomysłodawca i organizator imprezy.

 

Pierwszy turniej pamięci słynnego trenera Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata (1974) oraz olimpijskiego złota (1976), rozegrany został w Olsztynie w 2003 roku. W kolejnych latach siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze oraz Toruniu. Najczęściej, bo aż siedem razy triumfowała w nim reprezentacja Polski. Holandia oraz Rosja zanotowały po dwa zwycięstwa, a po jednym ekipy Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii. W 2017 roku imprezę wygrali Polacy, wyprzedzając Francję, Rosję oraz Kanadę.

 

Memoriał Wagnera 2018 odbędzie się w dniach 24–26 sierpnia i będzie dla reprezentacji Polski próbą generalną przed mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane od 9 do 30 września we Włoszech i Bułgarii.

RM, Polsat Sport, fundacjawagnera.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze