Paszulewicz trenerem GKS Katowice

Piłka nożna
Paszulewicz trenerem GKS Katowice
fot. Cyfrasport

Jacek Paszulewicz został w czwartek trenerem piłkarzy GKS Katowice. Zastąpił Piotr Mandrysza, z którym klub rozstał się dzień wcześniej. Mający walczyć o awans do elity katowiczanie zajmują siódme miejsce w tabeli.

Paszulewicz 5 stycznia, 10 dni przed 41. urodzinami, stracił pracę w Olimpii Grudziądz, która „zimuje” na 16. miejscu w 1. lidze.

Z GKS związał się umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia. Pracę w Olimpii rozpoczął w czerwcu 2013 roku jako asystent Tomasza Kafarskiego. Samodzielnie poprowadził zespół po raz pierwszy w sezonie 2015/16.

Piotr Mandrysz został trenerem piłkarzy GKS 14 czerwca 2017. Zastąpił Jerzego Brzęczka, który zrezygnował pod koniec poprzedniego sezonu. W ostatnich dwóch kolejkach tamtych rozgrywek katowiczan poprowadził szkoleniowiec bramkarzy Janusz Jojko.

Przed podjęciem pracy w GKS Mandrysz jesienią 2016 był przez półtora miesiąca szkoleniowcem grającego w tej samej lidze Zagłębia Sosnowiec. Został tam odsunięty od prowadzenia drużyny na skutek konfliktu z piłkarzami. Oba zespoły w minionym sezonie bezskutecznie walczyły o awans do ekstraklasy. Katowiczanie skończyli rozgrywki na siódmym miejscu, Zagłębie na trzecim.

Po porażce u siebie ze zdegradowanym już MKS Kluczbork 2:3 w 32. kolejce z prowadzenia drużyny GKS zrezygnował Brzęczek. Wtedy szanse katowiczan na awans były już matematyczne. W tym sezonie GKS - tradycyjnie - ma walczyć o awans do ekstraklasy. Po 19 kolejkach strata do miejsca dającego awans wynosi sześć punktów.

Klub prowadzi też ekstraklasowe sekcje siatkarzy i hokeistów, pierwszoligową drużynę piłkarek, a jesienią mistrzostwo Polski w barwach GKS zdobyli szachiści.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie