Milion euro, Budapeszt i Virtus.pro

E-sport
Milion euro, Budapeszt i Virtus.pro
fot. HLTV.org

Na Węgrzech odbędzie się esportowy turniej dla zawodników pochodzących z krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej. W puli nagród ulokowano milion euro, a do rozgrywek zaproszono m.in. Virtus.pro i FaZe Clan.

V4 Future Sports Festival, bo tak nazywają się zawody, promuje się hasłem „Sport przyszłości. Przyszłość sportu”. Głównym celem rozgrywek jest stworzenie prestiżowej platformy do rywalizacji dla graczy z Węgier, Polski, Czech i Słowacji. Co ciekawe, organizatorzy nie ograniczają się wyłącznie do jednego tytułu. Zmagania skupią się bowiem na Counter-Strike’u: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 oraz Clash Royale. Łącznie w puli nagród umieszczono aż milion dolarów. Najwięcej, bo aż połowę tej sumy, przeznaczono na rozgrywki w CS:GO.

 

Podział puli nagród V4 Future Sports Festival w zależności od konkurencji:


1. Counter-Strike: Global Offensive - 500 tysięcy euro
2. League of Legends - 300 tysięcy euro
3. FIFA 18 - 100 tysięcy euro
4. Clash Royale - 100 tysięcy euro

 

Bezpośrednie zaproszenia do udziału w rozgrywkach otrzymały wyłącznie zespoły CS:GO. Organizatorzy wyróżnili Virtus.pro (w pełni polską ekipę), FaZe Clan (jeden Słowak w składzie), HellRaisers (jeden Węgier w składzie) oraz mousesports (w składzie Czech i Słowak). Drogą do dostania się na zawody dla innych esportowców będą regionalne, dwuetapowe kwalifikacje - osobne dla każdego z krajów.

 

W wydarzeniu głównym, które odbywać się będzie od 23 do 25 marca w Budapeszcie, weźmie udział łącznie: osiem formacji Counter-Strike’a, szesnastu zawodników FIFA 18, cztery sekcje League of Legends oraz ośmiu graczy Clash Royale.

 

Wydaje się, że Polska ma duże szanse na zdobycie wielu medali - szczególnie jeśli chodzi o sceny Counter-Strike’a, FIFA i League of Legends.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze