Szef Pirelli w obronie Kubicy: Dajcie mu więcej czasu!

Moto
Szef Pirelli w obronie Kubicy: Dajcie mu więcej czasu!
fot. PAP

- Dajcie Kubicy więcej czasu, żeby się zaadaptował i pokazał cały potencjał! Wierzę, że nadal jest bardzo szybkim kierowcą - powiedział Mario Isola, szef sportowy firmy Pirelli, oficjalny dostawca opon Formuły 1.

Wiele nieprzychylnych słów zostało wypowiedzianych na temat Polaka po nieudanej próbie powrotu do elity. W jego obronie stanął szef sportowy firmy Pirelli. - Wierzę, że Robert jest profesjonalnym kierowcą z bogatym doświadczeniem nawet jeśli od dłuższego czasu nie jeździ w Formule 1. - skomentował Isola. - On ma czucie. Kiedy pytałem go o opinie na temat opon zawsze miał jakiś pomysł - dodał.

- Nie ma co się oszukiwać, że jeśli weźmie się kierowcę, który nie jeździł w Formule 1 od sześciu, czy siedmiu lat, to będzie jeździł tak samo jak ten, który regularnie brał udział w wyścigach. Dajcie Kubicy trochę czasu, żeby się zaadaptował i w pełni pokazał potencjał. Wierzę, że nadal jest bardzo szybki - powiedział szef Pirelli.

Isola zapewnił, że polski kierowca nie stracił swoich dawnych cech i umiejętności. - Kubica jest bardzo szczery w swoich komentarzach. Nie wciska kitu. Jeśli opona mu się nie podoba, to po prostu to mówi. To dla nas bardzo ważna informacja. Musimy wiedzieć takie rzeczy! - zakończył z uznaniem.

CM, Polsat Sport, racer.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze