Wielki klub obserwuje Kownackiego!

Piłka nożna

Dobra forma Dawida Kownackiego w Sampdorii nie umknęła uwadze wielkich klubów. Urodzony w 1997 roku piłkarz nie dostaje w tym sezonie zbyt wielu minut na boisku, ale jest niebywale skuteczny, co zaowocowało 6 golami na koncie napastnika oraz... zainteresowaniem Juventusu.

Po tym, jak latem 2017 roku transfer Patricka Schicka z Sampdorii do Juventusu upadł na ostatniej prostej, relacje pomiędzy obydwoma klubami uległy znacznemu ochłodzeniu. W środę włodarze klubu z Genui oraz Starej Damy spotkali się jednak w hotelu Gallia di Milano, żeby odnowić stosunki "dyplomatyczne". A trzeba przyznać, że zebrała się cała śmietanka, między innymi prezes Sampy Massimo Ferrero, dyrektor generalny Juve Giuseppe Marotta oraz dyrektor sportowy turyńczyków Fabio Paratici.

Panowie dyskutowali przede wszystkim o przyszłych transferach między klubami, oczywiście z naciskiem na ruchy z Genui do Turynu. Juventus jest hegemonem, jeśli chodzi o ligę włoską i może przebić w zasadzie każdą ofertę innego zespołu, dlatego Sampdoria stara się dobrze żyć z turyńczykami. Włodarze Juventusu i Sampy omawiali letnie transfery, a turyńczycy są zainteresowani trzema graczami rywala z Serie A.

Chodzi o dwóch pomocników - Belga Dennisa Praeta i Urugwajczyka Lucasa Torreirę, a także napastnika rodem z Polski Dawida Kownackiego. Insiderskie włoskie źródło - Sport Mediaset poinformowało, że Juventus bardzo uważnie obserwuje byłego gracza Lecha Poznań. "Już sześć bramek w sezonie wydaje się być interesującą perspektywą. W tym przypadku nie byłaby to prośba o natychmiastowy transfer, ale raczej kwestia rozmów o przyszłości".

Kownacki jest w tym sezonie najbardziej efektywnym piłkarzem w Serie A, jeśli chodzi o strzelanie goli. Na boisku spędził 145 minut, trafiając trzy razy do siatki, co daje jedną bramkę na 48 minut. Dla porównania trzeci w tej klasyfikacji Ciro Immobile, który jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A, strzela gola co 78 minut.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze