Alpejski PŚ: Muffat-Jeandet wygrał kombinację w Wengen

Francuz Victor Muffat-Jeandet wygrał po raz pierwszy w karierze zawody alpejskiego Pucharu Świata. W piątek triumfował w kombinacji w szwajcarskim Wengen. Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji wywalczył trzeci tego dnia Włoch Peter Fill.

Muffat-Jeandet po zjeździe, pierwszej części kombinacji, zajmował dopiero 27. miejsce. W slalomie spisał się jednak znakomicie i triumfował w całych zawodach.

Drugiego Rosjanina Pawła Triczyszewa wyprzedził łącznie o 0,96 s, a Filla o 1,15.

Prowadzący po zjeździe Austriak Vincent Kriechmayr nie ukończył slalomu.

To były drugie i ostatnie w sezonie zawody w kombinacji. Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji wywalczył Fill, który pod koniec roku w Bormio zajął w kombinacji drugie miejsce.

Reprezentanci Polski w piątek nie startowali. W zawodach nie uczestniczyli również lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Marcel Hirscher oraz broniący małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji Francuz Alexis Pinturault, triumfator z Bormio z 29 grudnia.