PashaBiceps w rankingu najlepszych graczy świata? Mało brakowało...

E-sport
PashaBiceps w rankingu najlepszych graczy świata? Mało brakowało...
fot. HLTV.org

Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski w tym roku nie został uhonorowany obecnością w rankingu najlepszych graczy świata. Jak się jednak okazało - Polakowi zabrakło niewiele.

HLTV.org od wielu lat regularnie rozpoczyna rok zestawieniem najlepszych zawodników Counter-Strike’a: Global Offensive na świecie. Starsi pamiętają zapewne rankingi jeszcze z czasów CS-a 1.6. Już wówczas klasyfikacje te wzbudzały wiele emocji. Fani rokrocznie doszukują się w nich przecież swoich ulubionych zawodników, a dziennikarze i sami gracze na bieżąco komentują wybory redakcji.

Virtus.pro zeszłego roku nie zaliczy do najszczęśliwszych w karierze. Ba, „Złota piątka” otwarcie przyznaje, że mógł być to najtrudniejszy okres w jej esportowym życiu. Niemniej, Janusz ‘Snax’ Pogorzelski rzutem na taśmę załapał się na obecność w czołowej dwudziestce globu. Jego dwudzieste miejsce w tabeli jest dowodem na to, że mimo gorszych chwil Polacy byli w stanie osiągać znaczące sukcesy. Wicemistrzostwo ELEAGUE Majora, półfinał PGL Majora, srebrne medale EPICENTER czy w końcu triumf podczas DreamHacka Masters nie wzięły się przecież znikąd.

Wielu komentatorów sceny stwierdziło jednak, że skoro w rankingu umieszczono Snaxa, podobnie może stać się również z pashąBicepsem - bodaj najbardziej stabilnym strzelcem VP w ubiegłym roku. Do tej pory odkryto już czternaście końcowych pozycji klasyfikacji, wiemy jednak, że Jarząbkowski do czołowej szóstki się nie zakwalifikował. Petar Milovanovic z HLTV.org na Twitterze ogłosił bowiem nazwiska zawodników, którzy znaleźli się tuż za najlepszą dwudziestką. W gronie tym widnieją: Jake ‘Stewie2K’ Yip i Timothy ‘autimatic’ Ta z Cloud9, Dan ‘apEX’ Madesclaire z G2 Esports, były reprezentant SK Gaming - João ‘felps’ Vasconcellos, Egor ‘flamie’ Vasilyev z Natus Vinere, Nathan ‘NBK-‘ Schmitt - również z G2, Rustem ‘mou’ Telepov z Gambit Esports i właśnie pashaBiceps.

Najlepsi gracze świata w roku 2017 wg HLTV.org:


1. ???
2. ???
3. ???
4. ???
5. ???
6. ???
7. Kenny "kennyS" Schrub
8. Aleksandr "s1mple" Kostyliev
9. Ladislav "GuardiaN" Kovács
10. Peter "dupreeh" Rasmussen
11. Abay "Hobbit" Khasenov
12. Jonathan "EliGE" Jablonowski
13. Andreas "Xyp9x" Højsleth
14. Kristian "k0nfig" Wienecke
15. Markus "Kjaerbye" Kjærbye
16. Tomáš "oskar" Šťastný
17. Dauren "AdreN" Kystaubayev
18. Ricardo "boltz" Prass
19. Olof "olofmeister" Kajbjer
20. Janusz "Snax" Pogorzelski

Ostatni raz Jarząbkowski do grona najlepszych zawodników świata zaliczony był po sezonie 2014. Wówczas ulokowano go na trzeciej pozycji.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze