PŚ w Bad Mitterndorf: Komplet Polaków w sobotnim konkursie

Zimowe
PŚ w Bad Mitterndorf: Komplet Polaków w sobotnim konkursie
fot. PAP

Zwycięzcą kwalifikacji do pierwszego w tym sezonie konkursu lotów narciarskich w Pucharze Świata został Daniel Andre Tande. W austriackim Bad Mitterndorf równą dyspozycję zaprezentowali reprezentanci Polski, którzy w komplecie wystąpią w sobotnim konkursie indywidualnym na mamucie. Najwyżej był Dawid Kubacki.

Kwalifikacje na skoczni w Kulm, podobnie jak sesje treningowe zostały zdominowane przez Norwegów i Słoweńców. Najdłuższy skok oddał Daniel Andre Tande, który z 17. belki uzyskał odległość 216,5 m. Na podium znaleźli się także jego rodak Andreas Stjernen (215,5 m) oraz Słoweniec Jernej Damjan (216,5 m).

 

Najwyżej wśród Polaków sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który zajął 14. miejsce ze skokiem na odległość 205 m. Nieco bliżej wylądował lider Pucharu Świata Kamil Stoch, który uplasował się na 16. lokacie. Nieco niżej znaleźli się Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła i Jakub Wolny, jednak wszyscy podopieczni Stefana Horngachera zakwalifikowali się do sobotniego konkursu indywidualnego w Bad Mittendorf.

 

Wyniki kwalifikacji:

 

 

Konkurs indywidualny w sobotę rozpocznie się o godz. 14:15.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie