Zawody w PUBG odbędą się na IEM w Katowicach

E-sport
Zawody w PUBG odbędą się na IEM w Katowicach
fot. logicalincrements.com

Jak poinformowało ESL, podczas Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się turniej w PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Udział w nim wezmą najlepsze drużyny świata.

PUBG Invitational rozgrywać się będzie na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach od 24 do 25 lutego. W zmaganiach weźmie udział szesnaście drużyn z całego świata. Dziewięć z nich otrzyma bezpośrednie zaproszenie od organizatorów (po trzy z Europy, Ameryki Północnej i Azji), a siedem innych o udział w zawodach powalczy w kwalifikacjach. Eliminacje wystartują już 20 stycznia. W puli nagród ulokowano 50 tysięcy dolarów.

– IEM World Championship Katowice 2017 był największym esportowym wydarzeniem w historii, dlatego cieszymy się, że w tym roku dodajemy do niego PUBG, w którego rywalizację wcześniej mieliśmy okazję oglądać także na IEM Oakland – ogłosił Michał ‘Carmac’ Blicharz, vice-president ds. Pro Gamingu w ESL. – Poprzednio dodanie PUBG do agendy sprawiło, że arenie nie brakowało ekscytacji. Wierzymy, że podobnie będzie tym razem, podczas IEM Expo - dodał.

To nie pierwszy turniej w PUBG wspierany przez ESL. W sierpniu podczas targów GamesCom odbył się PUBG Invitational Presented by PUBG Corporation and ESL. Trzy miesiące później byliśmy natomiast świadkami IEM Oakland, na którym również podziwialiśmy najlepszych graczy tej platformy.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie